Jump to content

Molim pomoć u vezi parnice koja se vodi pet godina


MatijaP

Preporučene objave

2005 godine motocikl je naletio na moju djevojku dok je prelazila na obilježenom pješačkom prijelazu dok je imala zabranu prolaza.

Zadobila je sljedeće ozljede: prijelom gornje i donje grane stidne kosti, natuknuće prsnog koša, potres mozga i ožiljak promjera pet centimetara na potiljku i u obliku slova "T".

Provela je u bolnici tjedan dana a oporavak je trajao 5-6 mjeseci s tim da je nakon oporavka mogla izdržati samo 4 sata rada dnevno.

Dok je bila na kućnoj njezi trpila je bolove jer je dobivala tablete koje se nisu mogle mjeriti s morfijem koji je dobivala u bolnici a bila joj je potrebna pomoć oko apsolutno svega.

Motociklist je zadobio otvoreni prijelom potkoljenične kosti i oporavio se nakon 3-4 mjeseci.

Testovi na alkohol i opijate su bili negativni kod oboje.

Zanimljivo je da je sudski vještak utvrdio da je naletna brzina bila 46,7 km/h što je smiješno jer dok je prelazila cestu nije vidla niti čula motocikl kawasaki ninja (njegov iskaz je da nije vidio, a kad je vidio je procjenio da je bolje nastavit nego zakočit)

Osam mjeseci nakon nezgode moja djevojka je kažnjena s uvjetnom kaznom od šest mjeseci zatvora.

Nakon toga je zatražila naknadu štete od osiguranja, a nakon toga je motociklist tužio nju zbog štete na motociklu i razliku od 30% za svaki mjesec bolovanja.

Usljedilo je nekoliko ročišta na kojima se on nije pojavio niti se pojavio njegov odvjetnik.

Odvjetnik moje djevojke je cijelo vrijeme tvrdio kako će dobiti najmanje 40 000 kn odštete za ozljede i pretrpljeni strah, a zadnjih godinu dana je bilo govora o 80 000 kn kad se uračunaju kamate.

Pred pet mjeseci sudski vještak za ozljede je odredio mojoj djevojci 10 % invaliditeta i naknadu za ozljede u visini od 36 000 kn.

Pred dva mjeseca dolaze nekakvi papiri od suda po kojima on traži nju 52 000 kn (15 000 kn za motocikl i još neke novce za bolovanje uvečano za kamate) pa smo uložili žalbu.

Danas na ročištu totalni šok. Navodno po zakonu koji vrijedi od 01.01.2006. g. nema kamata za slomljene kosti ali za lim i plastiku na motociklu ima.

U sudskom spisu nedostaje dokumentacija o potresu mozga.

Navodno osiguravajuće društvo može isplatiti i manje novca, neznam zašto.

Suplemente koje je ovih pet godina koristila za zacjeljenje i protiv bolova sud ne priznaje niti priznaje da joj je bila potrebna konstantna tuđa pomoć nego samo dva sata dnevno a bila je nepokretna u krevetu i noću imala košmare zbog nezgode.

Po novoj računici moja djevojka u najboljem scenariju dobiva 36 000 kn i nema pravo na kamate ali zato mora platiti štetu za motocikl uvečanu za kamate.

Njen odvjetnik odjedamput predlaže nagodbu jer bi mogla zbog plačanja sudskih troškova završit i u minusu.

Njegova isprika za sve ovo što se dešava je da nije on kriv nego se zakoni mjenjaju i bla bla bla...

 

Nama sada ništa nije jasno, meni se sve čini kao prijevara ili jako šlampavo vođen slučaj, a original dokumente nemamo jer su kod odvjetnika dok sve to ne zavrsi.

Za desetak dana će opet biti ročište na kojem sudac želi vidjeti kako su se dugovi prebili, a odvjetniku je u startu potpisala 20 % jer je platio sudskog vještaka i sve ostalo što je trebalo.

Ovo što sam napisao je sve što sam uspio saznati razgovorom jer smo zajedno tek godinu dana. Htio bih joj pomoći ali ona mi ne zna dati odgovore na neka pitanja vezano za slučaj.

Previše je vjerovala odvjetniku i kod sebe ima samo dokumentaciju unazad par mjeseci i dok mene nije upoznala nije se zamarala slučajem jer je smatrala da odvjetnik brine o svemu.

Molim vas pomozite ako možete kakvim savjetom. Šta bi sada bilo najpametnije napraviti? Dali se sada kada je sve pri kraju može još nešto učiniti? Pa da joj na kraju ostane bar neka pristojna svota a ne sića ili gubitak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad je dobia kaznu trebalo je uložiti žalbu na kaznu.

pješak 100% kriv za prometnu nezgodu????? i na obilježenom pješačkom.

rješenje je davno postalo pravomoćno .

kriva je za prometnu nezgodu ????

 

odvjetnik je imaopunomoć o zastupanju (predpostvljam neograničenu ,što je greška)

sud je donio odluku i sad samo treba sve coltati .

sad je jakoooo kaasno za savjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je od strane suda proglašena da je kriva za nezgodu

trebala je tada rješavati svoju krivicu .

sad je gotovo .

nema zakonskih uvjeta za obnovu postupka osim ako možete dokazati da sudski vještak nije radio u skladu sa zakonom.

za žalbu odvjetničkoj komori odvjetnik če lako naći opravdanje za učinjeno.

kasno je i nema uvjeta za pozitivno rješenje

na bilo kojem sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija