Jump to content

zajednicki put


anonimno

Preporučene objave

u zemljisniku i katastru sve je cisto, ja sam suvlasnik i suposjednik puta. Put ima svoj broj i vodi se ka parcela, ali nije materijaliziran u potpunosti, prolazi starom kamenom mejom ali samo od 1,5 m sirine.

Ja sada zelim materijalizirati put u svoj svojoj sirini od 2,5 m ali mi suvlasnik ne dozvoljava jer je po novom PUP/u taj put pripao u njegovu urbaniziranu parcelu, tako da ja prema njemu vise nemam puta.

pitanja.

1. mogu li urediti put u svoj njegovoj sirini iako do sada nije postojao kao stvarni put jer je moja parcela pasnjak zapusten .

2. da li mi suvlasnik gornjeg puta mora dati drugi put preko svoje zemlje koji meni vise odgovara a da ja njemu dam svoj dio istog.

3. sto ce se dogoditi ako ja sam uredim taj put bey njegova znanja.

4. hvala unaprijed. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

- ptanje je nejasno?

 

Ako je put narisan u katastru i postoji suvlasništvo nad njim onda ga ovlašteni mjernik može označiti na terenu. Onaj tko makne njegove oznake čini prekršaj (min 3000 kn), a tko ometa ovlaštenog mjernika čini kazneno djelo (min. 3 mje zatvora)

 

Savjet:

 

Razgovarj sa ovlaštenim mjernikom.

 

Dimenzije i smjer puta se mogu mijenjati, ali u dogovoru svih suvlasnika. Stoga nikakav PUP nije mogao to promijeniti. Problem nastaje onda kada krimiinalci šaraju po katastrima i gruntovnicama. Na našu žalost Hrvatska ih je prepuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija