Jump to content

prijedlog sudu, molim pomoć


EARTH

Preporučene objave

Poštovani,

 

Da li ima netko šprancu prijedloga za sud kojim se utvrđuju činjenice vezane za prava oca prema izvanbračnom dijetetu. Obratila sam se CZSS-u i oni su me uputili sudu, točnije da napišem prijedlog u kojem navodim sve stavke koje smo usmeno otac djeteta i ja dogovorili; termini za viđanje djeteta, alimentaciju, da je dijete povjereno majci na življenje i sl. Vjerojatno postoje još neke stavke koje je važno napomenuti a meni se možda u ovom trenutku ne čine važnima pa vas molim za pomoć.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OPĆINSKOM GRAĐANSKOM SUDU U ZAGREBU

Ulica grada Vukovara br.84

10000 Zagreb

 

Pedlagateljica:ime i prezime iz Zagreba,ulica,10000 Zagreb

 

PRIJEDLOG

Radi donošenja odluke s kojim će roditeljem živjeti mldb. dijete susretima i druženju sa drugim roditeljem, ime i prezime drugog roditelja, ulica drugog roditelja, grad drugog roditelja (članak 100. ObZ-a) i visinu uzdržavanja djeteta.

 

Obrazloženje:

1. Izvranbračna zajednica trajala je od xxxxgodine.

2. U toj izvranbračnoj zajednici rođen je mldb.xxx,rođenxxx.

Dokaz: rodni list za xxxx (original).

3. Predlagateljica Ime i prezime s mldb. djetetom prijavljena je na adresi xxxx, 10000 Zagreb

Dokaz: potvrda o prijavi prebivališta za: vaše ime i prezime i ime i prezime vašeg djeteta (kopija).

 

Slijedom izloženog predlagateljica podnosi prijedlog da naslovni sud nakon provedenog postupka donese sljedeću

 

ODLUKU

1. Dijete mldb. xxx, rođen xxx godine, živjeti će sa majkom.

2. Susreti i druženja s ocem odvijati će se sukladno dogovoru roditelja.

3. Otac će doprinositi za uzdržavanje iznosom od xxx kn mjesečno.

 

 

U Zagrebu, xxx godine

 

Predlagateljica:

...................

vaše ime i prezime

 

 

Ja sam pisala za zagreb, ali moguće da niste iz zagreba i tada pišete za svoj grad, dostavljate sudu u 3 primjerka.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ANNAA je napisao:

2. Susreti i druženja s ocem odvijati će se sukladno dogovoru roditelja.

Ovo je jedna od najpovršnijih stvari koje se ljudima mogu dogoditi, a i izvor popriličnih problema (osim ako nisu skloni odličnim/lakom dogovorima i aktivnoj suradnji).

Usporedivo je sa npr. "otac/majka (ovisno s kim dijete neće živjeti) će uzdržavati dijete mjesečnim iznosom sukladno dogovoru roditelja".

 

Dinamika susreta i druženja bi trebala biti definirana, kako bi se lakše zaštitilo i realiziralo to djetetovo pravo.

Ako roditelji lijepo surađuju, neće im biti problem dogovarati promjenu termina, češće, dulje itd itd., a na zadovoljstvo djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, naslovite na svoj grad u kojemu živite. Inače, ovu formu ja sam dobila od nadležnog CZSS. Ja sam formu tako pisala i nije bilo nikakvih problema,a kako se baš i nismo mogli dogovoriti oko dinamike susreta i druženja prijedlog nam je dao czss i ja sam ga prihvatila,a i sve ostalo smo se dogovrili na sudu-uzdržavanje...

Sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji prema dobi djeteta propisani iznos alimentacije.što se tiče susreta i druženja djeteta/djece s ocem najbolje je napisati sve detaljno kojim danima, od koliko do koliko sati nakon/prije nastave (ako se radi o školarcu, podjeliti sve praznike i blagdane... kao i o ostalim sadržajima roditeljske skrbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija