Jump to content

Moje dijelimo," njegovo" je samo njegovo


anitinica

Preporučene objave

Pozdav!

Molim savijet. Imala sam prije 4 god sporazumni razvod braka i napravili smo i sporazumnu podijelu braćne stećevine koju smo ovjerili kod javnog bilježnika. Ja sam se odrekla bilo kakvog daljnjeg potraživanja u zamjenu da stan koji je na kredit kad ga bivši otplati se upiše na oboje u jednakom dijelu, s tim da ja imam pravo samoposijeda, dakle slobodan od njega i njegovih stvari. Do tog smo došli jer ja sam naime "digla" kredita cca 140.000,00 kn i uložila u kuću u kojoj smo živjeli za vrijeme trajanja braka i prije braka 3 god, a kuća je u vasništvu njegovog oca. Pošto ja plaćam taj kredit on je trebao pruzeti kredit za stan i to bi kao bilo pošteno :misli: . Također smo i za vrijeme braka kupili auto koji je ostao njemu jer je i glasio na njegovo ime, a kupljen je također s "njegovim" kreditom i kad smo se razilazili ostalo je još 12 rata za otplatu te je to on preuzeo na sebe. Što se tiće stana,b.suprug je dobio pravo otkupa po nižoj cijeni i nižoj kamatnoj stopi jer je Hrvatski ratni vojni invalid 40% i za toliko je umanjena cijena stana. Stan je površine 45,73m2, zbog lokaliteta vrijednost stana je iznosila 22.408,00eur odnosno nakon popusta na invalidnost 13.455,00eur a mj.rata 66,71eur. Međutim on nije uplatio niti jednu ratu tog kredita nego sve plaćam ja i sve uplatnice su kod mene, on ga ne želi plaćati jer i ne živi u njemu a ako ga ja ne budem plaćala banka će me naravno deložirati. Dakle, ja plaćam kredit koji sam uložila u kuću njegovog oca i nemam apsolutno ništa od toga, plaćam njegov kredit za stan da bi nakon što ja sve otplatim stan upisali na jednake dijelove :-? a auto i ne spominjem, on je "njegov". Za stan ima izliku da je njegov jer ga je "dobio" od države,zahtjev za stan je podnio prije nego smo se upoznali, ali odobrenje za stan je dobio kad smo već bili u braku i ja trudna s prvim djetetom, i zajedno smo skupljali papire i podnosili molbe za taj stan. Za ono što sam uložila u kuću njegovog oca nije on kriv jer ja sam sama to htjela, i tu se ne osjeća dužan. Ja sam bila zaposlena cijelo vrijeme zajedničkog života, a on je primao mirovinu i sa svojim ocem radio na poljoprivredi,gdje su imali pristojnu zaradu, ali to sve naravno glasi na njegovog oca i ja tu nemam nikakvih prava :misli: , makar smo svi živjeli u istoj kući. I na kraju svega onu polovicu stana (koja je trebala biti njegova) je stavio na svoju sadašnju nevjenčanu suprugu, odnosno kad ja stan otplatim nas dvije smo vlasnice :palacdolje: Mene sad zanima što mi je činiti da ja dobijem ono što mi stvarno pripada zakonski, netražim ni mrvu više, s obzirom da sam ovjerila kod javnog bilježnika da neću dalje potraživati jel mogu uopće što i pokrenuti??. Ja mislim da sad imam debele osnove za to. Suludo mi je da ja sve otplatim da bi na kraju imala samo pola stana koji bi mi ionako zakonski pripao, bar mislim, a auto, traktor i koje kakve poljoprivredne strojeve i ne računam jer on to smatra samo svojim jer on je to zaradio...a ono što sam ja zaradila se ne računa :-? (tako on gleda)...Molim pomoć, savijet,nešto :place: ... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan koji dobije HRVI od države njegova je osobna imovina a ne bračna stečevina .

ako prima invalidninu

može tvrditi da su rate za otkup stana plaćane invalidninom

što je takođe osobna imovina.

bitn su uplatnice i načije ime glase.

osim ako je moguće dokazati ko ih je plaćao.

 

ako posjeduješ računa za radove ili materijal kupljen za renoviranje kuće njegovih roditelja kojom se povečava vrijednost kuće

možeš traži povrat djela ulaganja.

 

tužbom u nadležnom sudu traži utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.sud će ztvrditi šta je bračna stečevina a šta osobna imovina.

zar nisi od roditelja dobila dar u novcu.

 

auto je bračna stečevina (invalidnino koja je mala nije mogao plaćati i ratu za stan i za auto)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uplatnice glase na njegovo ime jer i kredit gasi na njega, tek sam prije god dana napravila trajni nalog da s mog tekućeg uplaćuju za taj kredit, tako da se vidi tko plaća...I zašto se smatra to samo njegovom imovinom ako sam i ja bila navedena u zahtjevu za stan, to što je HRVI je pomoglo da se dođe do tog stana za malu cijenu i to poštujem i priznam, ali što se tiće otplate niti jedne lipe nije dao... A dio računa od renoviranja kuće imam, samo ne znam da li mogu ja nešto pokrenuti s obzirom na onaj ugovor da se odričem daljnjeg potraživanja.. A što s autom i ostalim stečenim pokretninama koje smo kupili u braku??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sudu podnijeti prijedlog za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

sud će utvrditi šta je bračna stečevina a šta osobna imovina.

 

to što je 1/2 neotplaćenog stan prepisao na sadašnju partnericu je povreda ugovora (smatrali ste da će 1/2 stana ostati njegova i da će tu 1/2 nasljediti djeca)

 

mirovina ,zarada na crno je bračna stečevina i sve kupljeno tim novcem .

invalidnina (za 40% 279,00kn/mj nedovoljno za rate za otkup stana)je osobna imovina.

 

ako imate ugovor o kredit za ulaganje u kuću

od vlasnika kuće tražiti povrat 1/2 sredstava iz kredita ili

na sudu predložiti prebijanje sa imovinom iz bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija