Jump to content

pravo na povrat (umanjenje) djela kredita pri odkupu stana


generacija63

Preporučene objave

pocetkom 2010g sam ztambeno zbrinut,odmah sam zakljucio ugovor sa bankom za odkup istog na rok od 30 god. no,kad sam se uselio u stan odnosno kad su pocele prve kise bio sam neugodno iznenadjen jer za kisnih dana u stanu je doslovno poplava!!

Obratio sam se min.branitelja,kao i min.graditeljstva i naravno poslao sam im dopis uz snimke i video-zapise.

Nakon sto su dosli i uvjerili se u moje navode napravili su zapisnik o propustima i nedostatcima na zgradi(navodno pusta fasada i krov zgrade)ni godinu dana nakon njihova izlaska na teren odnosno nakon sacinjenog zapisnika jos nista nije ucinjeno na rjesavanju navedenog problema.

Obzirom da mi je do sad ucinjena velika materijalna steta na imovini kao i nemogucnost stanovanja u istom za vrijeme oborina (kisa,otapanje snijega itd)imam li pravo na umanjenje vrijednosti stana(kredita) te dali sam duzan placati pricuvu koja iznosi cca250kn mjesecno,odnosno molim za pomoc te vas prijedlog sto mi je dalje za ciniti,nadam se i odgovoru od Zujo Veliki odnosno svaki dobronamjeran savjet bi mi dobro dosao.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno preporučeno i sa povratnicom nadležnim ministarstvima uputiti poziv za popravak zgrade.

pimeno i sa povratnicom jednak poziv uputiti iizvođaču radova

pismeno obavjestiti upravitelja zgrade i tražiti izvršenje popravaka.

 

zgrada bi trebala imati garanciju od dvije godine.

ministarstva čekaju da prođe garancija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slati preporučeno ili ne uglavnom će te Ministarstvo odbijati.mislim da bi mi svi tribali koji imamo problema sa stanovima i nekvlitetnom gradnjom doći pred ministarstvo i tamo riješiti problem.Meni je naš ministar napisao ako sam nezadovoljan sa stanom da ga vratim slobodnog od stvari i osoba kako bi moj zahtjev bio ponovo vraćen na listu čekanja (smiješno) kad sam na toj listi bio od 1995.

Ja sam stambeno zbrinut 2008 nedugo nakon useljenja u stanu se stvara prevelika vlaga koja je nepodnošljiva u jesenskim i zimskim danima kako bi donekle mogao stanovati morao sam kupiti aparat za isušivanje vlage koji mora neprekidno raditi nema adrese u Ministarstvu kome se nisam obraćao pa evo ni treću godinu nije ništa poduzetu.

Budući da sam bio vrlo oprezan iz iskustva kolega nisam htio potpisati kredit s bankom niti najamnimu s ministarstvom sve dok mi ne riješe problem s vlagom.

Šta da ti kažem namučit ćeš se provaj da ti obustave kredit dok se ne sanira ta situacija mogu misliti kako ti je plaćaš nešto i to na 30godina,a voda na sve strane.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si prijavio nedostatke u garantnom roku (2 godine) Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva je dužno te nedostatke ukloniti (pritiskanjem izvođača radova odnosno aktiviranjem mjenice koju je izvođač radova ostavio kao jamstvo da će isto učiniti - te dati novce da to učini netko drugi). E sad, mislim, da je potrebno biti dosadan i piskarati bilo MOBMS-u odnosno MZOPUG-u (koji je za isto nadležan) kako bi se isto što prije otklonilo.

Pravo na umanjenje cijene na žalost nemaš. Ona je utvrđena zakonom i nije ju moguće smanjivati bez promjene zakona (neovisno o nedostacima),

Isto se odnosi i na Ivicu2312. On je također dužan zaključiti ugovor sa bankom. Naime, od iznosa od povrata stanova i kredita se stambeno zbrinjavanju drugi invalidi koji do sada nisu stambeno zbrinuti, a ima ih mnogo.

Mislim da mi je mišljenje zakonito, bez uvrede.

Pozdrav. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da kolega Veteran slažem se ja s Vama da se mora potpisati kredit otkupa stana jer se na taj način zbrinjavaju ostali suborci kojih je na žalost mnogo.Moj slučaj s vlagom u stanu nije se niti pokušao riješiti iako sam nedugo nakon useljenja obavijesti Ministarstvo branitelja, Ministarstvo graditeljstv,izvođača radova koja je braniteljska zadrug i to sve u garantnom roku pa sam doživio ismijavanje, izrugivanje itd.Najposlje ona stara "vuk na vuka nikada ne skače"jednostavno se prave gluhi nemojmo misliti da oni ne znaju za te propuste ali se ponašaju ako prođe prođe jer smo samo branitelji. Neznam koliko me možeš razumjeti ali vjeruj mi da nije lako s djecom živjeti u vlagi kada vam jutri postaljina bude vlažna "zar smo se za takve uvjete borili"

Budući da sam na vrijema uočio bahatost Ministarstva zato i nisam htio potpisati kredit niti šta plaćati sve dok ne riješe ovaj problem. Ujedno sam ih pozvao da me deložiraju zato što ne plaćam, a svi dobro znamo kako je doći do stana kojeg sam čekao i bio na listi od 1995. da je bilo sreće nebi ni ovakav dobio 2008,i to izvan svoga mjesta nakon toliko godina.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZujoVeliki je napisao:

Ako si prijavio nedostatke u garantnom roku (2 godine) Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva je dužno te nedostatke ukloniti (pritiskanjem izvođača radova odnosno aktiviranjem mjenice koju je izvođač radova ostavio kao jamstvo da će isto učiniti - te dati novce da to učini netko drugi). E sad, mislim, da je potrebno biti dosadan i piskarati bilo MOBMS-u odnosno MZOPUG-u (koji je za isto nadležan) kako bi se isto što prije otklonilo.

Pravo na umanjenje cijene na žalost nemaš. Ona je utvrđena zakonom i nije ju moguće smanjivati bez promjene zakona (neovisno o nedostacima),

Isto se odnosi i na Ivicu2312. On je također dužan zaključiti ugovor sa bankom. Naime, od iznosa od povrata stanova i kredita se stambeno zbrinjavanju drugi invalidi koji do sada nisu stambeno zbrinuti, a ima ih mnogo.

Mislim da mi je mišljenje zakonito, bez uvrede.

Pozdrav. :misli:

Naravno da sam nedostatke prijavio u garantnom roku dore navedenim Ministarstvima i nakon njihova posjeta jos u nekoliko navrata sam im slao dopise da jos nista nije ucinjeno,upravo pisem i sad(piskaram)pa cu uputiti naslovima koje mi je preporucio bovu(hvala bovu).Garancija istice ovog ljeta na pojedine djelove gradnje-zgrade i unutarnjih radova (vise firmi je radilo).

Nitko mi ne dade naputak za pricuvu sto sa njom,placati ili bojkotirati!?

Na kraju zanima me sto dalje ako se i dalje budu oglusili na moje pzive i dopise,mislim ako se nista ne popravi a garantni rok istekne?

Ovako to izgleda (obratite paznju na 3.30 min.pa dalje)

www.youtube.com/watch?v=86GlKgRotyg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija