Jump to content

rješenje


glela

Preporučene objave

Molim vas odgovor što moguće brže za savjet što da radim:

dobila sam rješenje gdje se utvrđuje porezni dug s glavnicom i kamatama na dan, te se nalaže da ga platim. ako ne platim dobrovoljno naplatit će se OVRHOM NAD IMOVINOM ISTOG.

Obrtnik sam, ali je blokada računa već 2 god. imam pretplate PDV-a te se dugovi prebijaju na račune gdje sam dužna ali premalo jer je kamata i glavnica svakim danom sve viša te je dug prevelik.

Moje pitanje:

1.Da li da se žalim na to rješenje?-jer iznosi nisu dobri jer sam u međuvremenu nešto platila prebijanjem PDV-a,ali kao da i nisam jer se dug opet povećao

2. Da li da čekam rješenje o ovrsi? - kod otvaranja obrta nije navedena nekretnina koju posjedujem tj. živim.

3. Kad nastupa zastara?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. utvrđen je dug na određeni dan, znači ako ste nešto uplatili bit će vam smanjen, ali žalbom ništa ne rješavate jer je dug na taj dan bio točan

2. rješenjem o ovrsi blokira vam se žiro račun i skidaju iznosi da se podmiri dug. ako nema priljeva na žiru, onda se na temelju rješenja upisuje založno pravo na nekretninama koje posjedujete. nema veze što ih niste naveli prilikom otvaranja obrta, jer obrtnik odgovara svojom cjelokupnom imovinom.

3. zastara poreza je 3 relativna a 6 god apsolutna

zastara diprinosa je 5 odnosno 10 god, a počinje se računati od 01.01. iduće godine, znači zaduženja u 2005 god u zastara počinje teći os 01.01.2006

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija