Jump to content

Prosvjednici iz Radićeve


zacc2zacc

Preporučene objave

Poštovani, dana 26.02.2011 godine, nalazio sam se u sklopu mirnog prosvjeda na glavnom zagrebačkom trgu pod nazivom „Stop progonu Hrvatskih branitelja“, nisam sudjelovao u napadu na policiju koji se najviše odigravao kod Kamenitih vrata ali i u cijeloj Radićevoj ulici,

Moj slučaj je specifičan po sljedečem:

1. zatvorili su me odmah na mjesec dana iako sam dao svoj iskaz u startu te sam objasnio da nisam sudjelovao u napadu na policiju, štoviše imam i parkirnu kartu koja govori da sam na Glavnom kolodvoru u trenutku napada na policiju a što iz javnih tiskovina proizlazi da se to dešavalo između 14:40 – 15:30, i to na Kamenitim vratima- naime meni je parking isticao u 15:00h te sam naravno bio kod auta u to vrijeme, samnom je bila moja djevojka te prijatelj, djevojka je otišla autom doma a ja i prijatelj koji je Cijelo vrijeme bio uz mene i nismo se niti sekunde razdvajali bio je uz mene sve do privođenja, a bili smo tamo radi snimanja cijelog događaja

2. nakon što sam iz pritvora pisao nekoliko zamolbi istražnom sucu Ratku Ščekiću, da me se pusti jer sam bio na samome početku Radićeve ulice te sam tamo stajao i snimao mobitelom što je i bio razlog mog stajanja tamo te da nikakve druge radnje nisam učinio, posebice napadao policiju, nakon toga je optužni prijedlog preinačen tako da me se tereti da sam na početku radićeve ulice napadao policiju bacajući kamenje a više ne stoji to da sam kod kamenitih vrata kao u prvotnom optužnom prijedlog (što je očita manipulacija navodnim „kaznenim djelom“ za koje nisam kriv)

3. obzirom da je bilo 20-ak policajaca koji su sve To snimali kamerama a i novinari, pa tako i ja, Garantiram da mene nema niti na jednoj snimci kako bacam išta, niti čik od cigarete…. Svejedno državno odvjetništvo traži 3god i 4 mjeseca zatvora, doduše postoji jedan policajac koji tvrdi ( a kojim me je i priveo ) da sam upravo ja bacao kamenje te da me je zapamtio po zalizanoj kosi, svi koji i jesu nešto bacali bili su maskirani šalovima i dr. pobogu pa bio sam tamo, vidio na svoje oči.. bilo je svega ali ja nisam sudjelovao već snimao mobitelom u nadi da kasnije prodam snimke 24sata jer na široko objavljuju da otkupljuju takve snimke i to po 1000kn…. taj policajac je stajao u kordonu policije u prolazu Tkalčićeva-Radićeva, i priznajem da sam bio tamo, ali da sam ja bio sudionik je čista laž, u kojem redu kordona je on stajao, koliko policajaca je bilo ispred njega, vjerujem da jednostavno brani svoje postupke Lažima čisto da opravda moje privođenje,

4. u međuvremenu mi se mama toliko razboljela da je i preminula 23.03.2011 a sudac mi se valjda smilovao jer sam mu cijelo vrijeme pritvora govorio i pisao da mi je mama teško bolesna te je čak dobio i lječnićku dokumentaciju te i to da sam nevin u pritvoru, te me nakon zamolbe o izvođenju da odem makar na posljednji ispraćaj majci a nakon što je već preminula, odlučio pustiti iz pritvora 25.03.2011, znači em' sam nevin završio u zatvoru a pogotovo što se nisam stigao niti oprostiti s mamom, što mi je teško narušilo psihičko zdravlje jer sam nevin u zatvoru proveo posljednje dane moje mame a i dan danas ja spavam isključivo uz pomoć normabela za smirenje a danas je 01.05.2011

5. danas naravno čitam u novinama da se za mene traži ponovno vraćanje u pritvor te kazna zatvora od 3god i 4 mjeseca, bio sam glup što sam na nagovor obitelji odustao od ikakve tužbe em' što nemamo novaca za ikakve tužbe te i da zaboravimo tu bol ako ništa drugo onda zbog mame, naravno sada više neznam kako dalje, imam posao i sačuvali su mi radno mjesto gdje radim iako sam bio odsutan tj. U pritvoru mjesec dana, ako se ovo doista dogodi i vrate me nevinog u zatvor ja daljnje predispozicije za život nemam, kažnjavan jesam i to prije 8 godina i od tada živim normalnim životom, imam djevojku već 7.5godina, imam posao, jednostavno pokušavam preživjeti sve ovo, a tužiteljstvo navodi obzirom da sam kažnjavan postoji osnovana sumnja????

Molim vas za pomoć, ako postoji mogućnost za tužbu države za psihičku rastrojenost koju su mi nanijeli i teške posljedice koje ću vjerojatno imati do kraja života molim vas da mi se javite, nemogu nikako financirati postupak ali ako se nešto nagodbom može izvuči drage volje si uzmite to kao honorar, želim samo Pravdu i ništa drugo, nikakav novac mi nemože vratiti mamu da se oprostim od nje, ništa mi nemože vratiti izgubljeno vrijeme, ali da bi mi puno značila pobjeda nad državom i njihovim lažnim svjedocima te samom dokazu Pravde… bi, puno i previše bi mi to značilo, a svi suci tako i Ratko Ščekić pa i sadašnji sudac na općinskom sudu Milenko Đaković trebao bi se voditi za sljedečim: „bolje stotinu krivih na slobodi, nego jedan nevin u zatvoru

 

zacc2zacc@gmail.com

098/513-384

Željko Brkić

 

U privitku vam dostavljam i video sa youtube gdje je moje privođenje u radićevoj ulici, na snimci se jasno vidi da ima i starijih ljudi kako normalno prolaze pokraj mene tj. Nema nikakvog nasilja u radićevoj ulici a ja nisam bježao poput ostalih jer ništa nisam napravio odnosno stajao sam i snimao mobitelom, imam i prijatelja kao svjedoka koji može potvrditi da smo snimali događaje na trgu i radićevoj ulici ništa više!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Stari, sve sto mogu reci je drzi se, ali pripremaj se na najgore.

Evo zasto sam ja pesimist u ovom slucaju:

 

Kazne koje su predlozene su drakonske i nemaju veze sa zdravim razumom i sudskom praksom.

 

Nakon sto sam cuo sve price o tome sto se dogadjalo u Radicevoj, a pogotovo nakon samog prosvijeda (na policiji i sudu) mogu ti reci iz iskustva, iako izravno nisam ukljucen u slucaj, da je ovaj proces od pocetka potpuno u rukama tuziteljstva. Sud je ovdje samo farsa da se stvar legalizira i formalizira. Vi ste vec osudjeni, to je 100% (bar velika vecina, jedno 20-orica). Ovdje nije stvar u tome da dorh mora dokazati da ste vi napravili kazneno dijelo, nego cete vi morat dokazivat da niste krivi iako oni nemaju dokaza. Za njih ste vi svi huligani koji su dosli pravit sranja iz zabave. Potpuno su zanemaraili politicki i drustveni kontekst u kojem se stvar dogadja, a vrlo je bitan za cijelu pricu. A posto vam sude onako kako i inace sude nogometnim huliganima, nece ovo izac na dobro. Onaj mali sto je osudjen bez dokaza da je izbio oko policajcu je dobio 4 godine! Pazi, bez dokaza. Ja mislim da se mozes samo nadat da umjesto 3, dobijes 2 godine. Eto.

 

#OOPS# ga, u Hrvatskoj nema kulture prosvijedovanja, a ovaj je jos uz to i razbio tabu da prosvijed moze biti i nasilan.

Zamisli :-)

 

Neke od vas brane vrlo poznate i utjecajne odvjetnicke kuce (o imenima necu) koje bi inace u ovakvim slucajevima odavno vrsile pritisak na sud preko medija jer neki od njih imaju vrlo dobre veze s pojedinim novinskim kucama. Poptuno ti je jasno da je ta mogucnost medijske ofanzive u vasem slucaju apsolutno izostala. Odvjetnici su svijesni da ovdje ne mogu puno uciniti (ne bi rekao bas da se boje, ali vide kako se stvari odvijaju i tko vodi glavni rijec, ali ne zele vam to reci).

 

Iza vas nece stat nitko. Oporba se usrala jer ako vas podrzi, Hebrang ce reci da je bio u pravu kad je rekao da ste sdp-ovi placenici. Za udruge za ljudska prava niste tipicni profil ljudi koji bi oni branili.

 

Novinari, 0 bodova. Par njih je i dobilo kamenom tamo, tako da... nista od toga.

 

Jos jednom ti ponavljam, glavu gore, izdrzi! Ako dobijes tri godine, mozda ces vani nakon dvije samo moras u glavi ostat cist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. "Kazne koje su predlozene su drakonske i nemaju veze sa zdravim razumom i sudskom praksom."

 

Kazne koje koje su predložene, vezane su za činjenično stanje, te mogu biti samo veće.(Napad na službenu osobu, sprječavanje službene osobe.....)

 

2."da je ovaj proces od pocetka potpuno u rukama tuziteljstva"

 

A čijim drugim?

 

3."Potpuno su zanemaraili politicki i drustveni kontekst u kojem se stvar dogadja, a vrlo je bitan za cijelu pricu"

 

A koji je to? Prosvjed branitelja, di je većina uhapšenih pozneta po ranijim navijačkim neredima. Nisi u Libiji, pa da takve stvari možeš pričat

 

4."Onaj mali sto je osudjen bez dokaza da je izbio oko policajcu je dobio 4 godine! Pazi, bez dokaza."

 

Taj mali nije oduđen bez dokaza, niti je osuđen za izbijanje oka policajcu. Sam je priznao da je bacio baklju, što je kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine, za što je u kvalificiranoj radnji(što ova i je, zbog većeg broja ljudi), propisana kazna do 8 godina, malo je i dobio.

Bez dokaza, nije.

 

5."u Hrvatskoj nema kulture prosvijedovanja, a ovaj je jos uz to i razbio tabu da prosvijed moze biti i nasilan.

Zamisli"

 

Odseli se u Libiju i Tunis, pa neka ti tamo bude normalan, te se tamo "kulturno" uzdiži.

 

 

PS. ne slušaj ovakve pametnjakoviće, nego se uzdaj u istinu i dokazivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija