Jump to content

Jubilarne nagrade u JLS


IdaM

Preporučene objave

Da li je zakonito u jedinici lokalne samouprave u kojoj ne postoji potpisani kolektivni ugovor isplaćivati jubilarne nagrade prema vlastitom nahođenju (malo prema zastarjelom pravilniku, malo prema kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike, a sve ovisno o tome tko je službenik kome se isplaćuje nagrada u slagalici strave :misli: ?

 

Da li je uobičajeno donositi rješenja o isplati jubilarne nagrade od strane pročelnika ili ja to zaista prvi puta u životu čujem?

 

Kako se postaviti, kada se evidentno pokušava dvoje službenika oštetiti prilikom jubileja?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje svakako u upravnom postupku jer može Pročelnik odbiti isplatu a tada se ima pravo na žalbu pa na tužbu upravnom sudu radi se o upravnom aktu a što se tiče pravnog osnova ne može se isplaćivati temeljem KU za drž-sl-i-nam. jer se taj naprosto ne odnosi na sl. i namj. u lok. samoupravi vidi zakon o sl. i namj. lok. pod. (reg) samouprave ("NN" 86/08)a temeljem Pravilnika ukoliko je isti na snazi i zakonito je donesen može i ovo sve na jednaki način prema svima, Pravilnik je propis podzakonski akt koji mora biti u skladu s navedenim z.pravni lijekovi su sljedeći dakle žalba ako je izdano rješenje ako nije zatražiti donošenje rješenja pod istim uvjetima ako odbije Gradonačelnik kontrolira zakonitost rada pročelnika a ako se i on ogluši upravni nadzor dakako ako imate sindikalnu podružnicu potrebno je uključiti i njih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru!

 

Naime, ono što mene u cijeloj stvari buni jest to da su i do sada isplaćivane jubilarne nagrade, prema Pravilniku i uvijek bez donošenja rješenja - dakle i mogućnosti bilo kakve žalbe.

 

No prije par godina, na red za isplatu jubilarne nagrade došla je i osoba iz financijskog sektora, te si isplatila jubilarku prema kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike - bez rješenja (btw. tim su ugovorom predviđene daleko više naknade nego našim starim Pravilnikom, što znači da smo svi mi koji smo isplaćivani prije nje stavljeni u nepovoljniji položaj).

 

Sada ponovo upravo ta osoba pravi nekakvu komediju oko isplate nagrade službenicima s najdužim stažem u JLS, pa će se eto dogoditi izgleda i "presedan" s najvjerojatnije jednokratnim izdavanjem rješenja :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još ću vas malo udaviti ovom temom, koja sad prelazi u drugu temu koja se zove prekoračenje ili zlouporaba ovlasti ili položaja.

 

Naime, ne znam da li sam bila jasna u obrazloženju situacije, i da li vi iz njega možete iščitati da li je u ovom našem slučaju spomenuta voditeljica službe financija, isplativši samo sebi jubilarnu nagradu prema KU za državne službenike i namještenike, dok je svima ostalima (koji su jubileje imali ranijih godina isplaćivala prema Pravilniku koji datira iz početka devedestih) zloupotrebila svoj položaj?

 

I opet hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl. 337. st. 3. Kaznenog zakona za isplatu sebi članak 339. za manju isplatu vama, sve pod uvjetom da u vrijeme kada je vama isplaćivala nije bio Pravilnik ... na snazi a u vrijeme kada je sebi da nije nekim aktom JLS kolektivnim ugovorom vaše JLS se može ugovoriti primjena uvjeta iz KU za državne službenike i namještenike ili isto to Pravilnikom ...,ili općim uvjetima (odredbama) Pravilnika o unutarnjem redu,provjerite i je li isplata bila temeljem zaključka Poglavarstva dok je još postojalo to tijelo, morate znati da su rukovodeće osobe iz računovodstva uvijek u jako dobrim odnosima s čelnicima, tko zna zašto !!??, ovo ne da bih vas obeshrabrio nego samo provjerite, uvijek budite sigurni u nešto ne zbog drugoga nego zbog sebe, to je snaga i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno :) zato sam se i uključila s pitanjima ovdje :). O onim odnosima tko zna zašto, znamo već sve ;)) - odavno :).

 

Pravilnik iz devedesetih nije nikada stavljen van snage - osim ako nije stavljen van snage sam po sebi nekim drugim zakonom (to je međutim, malo moguće, s obzirom da i važeći zakon kojim se uređuju pitanja službenika i namještenika u JLS - spominje upravo pravilnik u slučaju nepostojanja KU - kojega mi definitivno nemamo potpisanog u našoj JLS.

 

Situacija je kod nas postavljena tako da je uvedena nekakva vrsta "misterioznosti", zabrane pitanja, blokade informacija a povrh svega atmosfera straha u kojoj je najlakše manipulirati ljudima i u kakvoj se ljudi plaše postavljati pitanja. Također, postavljeno je to sad već toliko bahato, da se određeni ljudi čak više i ne libe o sebi govoriti kako "se na njih pravila ne odnose" te kako "su oni nešto drugo". Dakle s jedne strane ljudi u strahu, a s druge uljuljkana atmosfera nedodirljivih...

 

Osobno o tome imam svoj stav :palacdolje: ja sam za to da službe budu U SLUŽBI ali ljudima od kojih žive i radi kojih postoje.

 

A Vama puno hvala na pojašnjenjima. Možda vas još kada zagnjavim :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija