Jump to content

zatvaranje kanala za smeće ne našem ulazu


tompac

Preporučene objave

POŠTOVANI ! Molim stručnu osobu za odgovor u vezi jednog vrlo ozbiljnog pitanja sporadi trenutne vruće i zapletene situacije u našoj zgradi, konkretnije, ozbiljne situacije koja je aktualna samo u našem ulazu! Naša zgrada ima 10 katova, 3 ulaza i 97 stana! Zgrada je izgrađena 1981 godine i u tom vremenu ti stanovi su se smatrali komfornima jer su svi stanari uz komforne stanove imali i sve pri ruci, svu modernu tehniku tog doba; liftovi, interfon, kanal za otpad na svakom katu...E, sad tu i nastaje problem nakon 30 godina!! Doselii se neki novi stanari (dotični sa sela) i uvijek im (konkretnije njemu) nešto smeta! Naime,kanali za otpad odnosno odnos smeća koji su postavljeni na svakom katu odjednom su poćeli smetati novodoseljenom stanaru koji nije vlasnik stana več njegova žena! Gospodin je samoinicijativno išao po ulazu (katovima) skupljati potpise za zatvaranje kanala za smeće jer njemu SMRDI! Nije mi jasno da nikome 30 godina ništ nije smrdelo nego samo njemu i to otkad se doselil! Gospodin je skupio, ali samo u našem ulazu, cca. 56% potpisa za zatvaranje kanala za smeće, no neki stanari baš i nisu shvatili do kraja u čemu je problem, već pošto gospodin svojim grubim stavom nastupa i skuplja potpise, vjerujem da je dosta stanara potpisalo da bi izbjegla bilo kakav sukob sa njim (čovjek ima PTSP);u našem ulazu ima 33 stana od PR-izemlja do 10-og kata! Ja se osobno ne slažem s tim i nisam potpisal "peticiju" jer vjerujem da bi zbog toga moglo doći do još većeg nereda jer ima dosta nekulturnih ljudi ,ima i bolesnih, a također i slabo pokretnih ljudi kojima baš i nije u interesu navažati se liftom gore dole zbog vrećice smeća (nedaj bog da nema struje ili se liftovi pokvare!). Isto tako smatram da bi tim potezom eventualno mogla i pasti cijena kvadrata stana (i to me zabrinjava)!? Zapravo, najviše me zanima dal većina potpisa stanara (cca 56% potpisa u korist zatvaranja kanala za smeće) može utjecati na zatvaranje tog kanala i dali ti potpisi imaju kakvu pravu pravnu i konkretnu težinu za bilo kakvu odluku!? Zanima me i dali uopće samo potpisi stanara mogu odlučiti dal se bude kanal zatvoril ili ne ili su u ovom slučaju ipak za to nadležne neke druge institucije (ako jesu,koje???)?..jer ipak, taj kanal nije bezveze ugrađen i napravljen za jednu zgradu od 10 katova!! S druge strane ako bi i došlo do toga čini mi se nepravednim da se samo na našem ulazu zatvori kanal za otpad, a na ostalim ulazima u zgradi (2-gi i 3-ći ulaz) kanali budu i dalje u funkciji?! Jel je moguće da zgrada koja funkcionira kao cjelina može imati jedan ulaz koji bude iznimka po tom i sličnim pitanjima? Postavlja se i pitanje kolko je to legalno bez odobravanja i pregleda stručnih osoba!? Jako bi bil zahvalan za odgovor jer je pitanje vrlo bitno i ozbiljno pošto za sobom povlači neka još vrlo važnija pitanja!!! JAKO BI LIJEPO ZAMOLIL NEkOG STRUČNOG ZA ODGOVOR!!!! VRLO JE BITNO I HITNO!!!:-o Hvala unaprijed!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija