Jump to content

ovrha na ovrhu


mknezovi

Preporučene objave

Prije 2 mj. dobio sam ovrhu od strane vip-a,naravno uzeli su sve sa računa da se namire.Isti dan je otvoren račun u fini koji je zaštićen,zbog toga što je ovrha poslana i kod poslodavca od kojeg se traži da uplaćuje plaću na dugovanje po ovrsi.Sada već 2mj 1/3 plaće sjeda na blokiran račun,a 2/3 na finin zaštićeni račun,e nebi bio problem da prije dva dana nije stigla druga ovrha od banke!!!!!

Sad me zanima da li mogu uzimati ostatak plaće da se namiruju,pošto je već 1/3 opterećena od strane poslodavca na zahtijev prve ovrhe i da li mogu onu teretit poslodavca da u cijelosti plati dug umjesto mene pošto sam njegov radnik!?

Pitam jer moj poslodavac tvrdi da će on morat iz svog džepa platit moju ovrhu ili mi mora uzeti u cijelosti plaće dok se ne namiri dug!

Koliko ja znam iz drugih priča da ti nemogu teretit račun i plaću s drugom ovrhom ako je već 1/3 opterećena i da u tom slučaju poslodavac treba samo poslati ovršitelju službeno pismo da je već plaća opterećena!Jer po zakonu nemogu uzimat više od 1/3 mjesečnog dohodka...

 

Unaprijed hvala svima na bilo kakvom odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu Vam uzeti više od zakonom propisanog, niti ovrhovoditelj niti poslodavac, na temelju rješenja o ovrsi.

Nova ovrha bi trebala ići u redoslijed namirenja.

Vaš poslodavac komplicira dijelom je točno da poslodavac ovršenika odgovara za ovršnu tražbinu koja se ne može namiriti od ovršenika, iako ne baš samo tako odmah, de iure, recimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija