Jump to content

petpetice, pomoć!


Issytop

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas, ako znate što da učinimo:

 

U mom selu (dobrovoljna sam pobjeglica iz velikog grada) pojedini susjedi (i poneki slučajnici) voze punom brzinom koju mogu razviti.

Preksinoć je jedan tikvan tako vozeći udario našeg psa. Slomljena noga, par stotina kuna kod veta i životinja koja vrišti.(Tko je to iskusio...zna što smo prolazili.)

 

Da pojasnim: uličice su okomite na magistralnu cestu i duge oko 400 m. Ne vode nikamo, tj. na kraju ulice zavijaju u susjednu i opet se vraćaju na glavnu cestu. Asfalt prošao pred godinu dana :)

Većina ljudi vozi pristojno i polako. Promet je općenito slab. Ujutro par ljudi ode na posao, popodne se vrate, tu i tamo još netko skokne do grada i to je to.

Djeca se cijeli dan igraju, rolaju, bicikliraju, ljudi šeću, koke kljucaju travicu ...ma prave seoske uličice...

 

Te koji luduju s autima smo više puta upozoravali, molili, ali budale ostaju budale i čini se da ništa ne pomaže, jer svaki put kad prođu samo se zglednemo i užasavamo.

Susjedi su zgroženi, boje se za djecu...kad-tad će tako budale pokositi dijete...

 

Možemo li što poduzeti? (osim metoda koje predlaže MM: balvan pod auto i ups! ispalo mi je!) Ja baš nisam za eskalaciju nasilja. Pod kojim se uvjetima mogu stavljati ležeći policajci? Ili kakav drugi prijedlog?

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o susjedima koji tuda moraju prolaziti.

 

Radi se o cesti, o prometnici, ne o dječjem igralištu.

 

Što da je taj susjed imao neko dobro auto, kasko osiguran, razbio branik i maglenku udarivši u vašeg psa, naplati štetu od osiguranja, a oni vas potom tuže za 7.000-8.000 kuna?

 

Vaša je obveza životinju držati zavezanom i za kršenje postoji kazna, a njihova je obveza da pomogne životinji koju je ozljedio i za kršenje toga postoji kazna.

 

Cesta je vjerojatno vlasništvo općine ili grada, možete tražiti da se postave usporivači prometa, ali teško da će pristati samo zbog nekog pubertetlije. Vidite tko je na vlasti u tom gradskom ili općinskom vijeću i iznesite problem nekom od viđenijih članova te političke stranke. To može upaliti samo u predizbornoj godini i ako im taj pothvat donosi veći broj glasova. U protivnom od toga nikakve koristi.

 

Od zahtjeva policiji opet nema koristi. Iluzorno je očekivati da se poslati policijsku patrolu sa radarom na taj "seoski" put. Ako i dođu svoj će dolazak opravdati sa dvije-tri kazne za pojas, a možda baš vi budete među njima.

 

Djeci nije mjesto da se igraju na cesti. Još vas netko može prijaviti centru za socijalnu skrb.

 

Bez dokazanog prekršajnog ili kaznenog djela se ne može nekome zabraniti upravljanje, zakon navodi da se nekome može zauvjek zabraniti upravljanje tek kad usmrti jednu ili više osoba. Žalosno ali istinito.

 

Da se meni to događa poduzeo bi slijedeće: doznao bi o kojoj se osobi ili osobama radi, na svom posjedu bi postavio veliku tablu okrenutu prema cesti nešto kao ovo :zatvoren: ali sa natpisom

"M. HORVAT, MOLIMO VAS VOZITE POLAKO"

 

i pripazio bi na svoju djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz,

 

inače nisam u ovom tematici, ali koliko je meni poznato, nisu sve ceste građene niti je po svim cestama dopušteno upravljanje svim vrstama vozila, a ujedno postoje i ograničenja kako dimenzija i drugih tehničkih stavki pojedinih vrsta vozila koja se kraću određenom cestom, tako i samom brzinom kretanja vozila, ukoliko je njegovo kretanje po takvom tipu ceste dopušteno, naravno.

 

Postoje propisi, vjerujem da se na konkretne slučajeve može primijeniti zakon o javnim cestama te drugi propisi, osobito oni podzakonski. Jedinice lokalne / područne samouprave imaju bitnu ulogu kod ovoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, iako me cijenjeni petpetica bezrazložno izgrdio :)

 

Ja djece nemam, bar ne male koja se igraju na cesti. (Odrasla djeca MM se valjda ne računaju pod to.) Ali imaju moji susjedi. I iako se slažem s vama da cesta nije mjesto za igru, i sami dobro znate o kakvoj vrsti seoske cestice se radi, i da se svugdje tako dječurlija sastaje i igra.

 

Pas je bio sa mnom u predvečernjoj higijenskoj šetnji :(

Pojas - uvijek i odmah (dovoljno sam dugo vozač da pamtim čak i taj slogan :)

 

Nije bitno da se opravdam :)))

 

Hvala Vam, sve sam shvatila.

Na kraju se sve svede ipak na nasilje, dakako suptilne vrste :)

 

Tabla nije loša ideja. Dakako, uz ostale oblike pritiska.

 

Bumo vidli.

 

Hvala još jednom svima

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija