Jump to content

Najam poslovnog prostora i solemnizirani ugovor


happypuppy

Preporučene objave

2007. sam jednoj tvrtki iznajmila stan za potrebe poslovnog prostora. Prije nekoliko mjeseci zapali su u probleme i prestali plaćati najamninu. Pokušali smo naći rješenje, ali dogovoreno nisu realizirali, pa postaje sve izglednije da ćemo dugove morati utjerivati sudskim putem.

 

Ugovor je solemniziran (sadržava ovršnu klauzulu) i ističe početkom 2012.

Spremam se najmoprimcu posredstvom javnog bilježnika poslati pismenu opomenu i zatražiti plaćanje svih potraživanja u ugovorenom roku od 15 dana, u protivnom ću se obratiti nadležnom sudu koji će ovršiti imovinu tvrtke.

 

S obzirom da je ugovoreni otkazni rok 6 mjeseci, zanima me što to znači s obzirom na solemnizaciju i ovrhu koja bi trebala uslijediti? Ostaju li oni u tom periodu u prostoru? Ako ne, pretpistavljam da za njega nisu nu dužni plaćati najam. Što mogu očekivati od suda s obzirom na vremenske rokove i naplatu potraživanja?

 

Hvala!

 

Napomena: nisam potpuno sigurna da sam ova pitanja postavila na pravom podforumu. Ukoliko spadaju u neku drugu sekciju, moderatore molim da članak premjeste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija