Jump to content

pravni savjeti


baluba

Preporučene objave

MOLIM VAS hitno mi treba savjet o pravima radnika ,kada je radnik proglasen radno nesposobnim (uvjerenje o zdrastvenoj sposobnosti radnika -madicina rada)te se trazi laks radno mjesto od poslodavca (02.11.2010)odrzan je jedan sastanak sa pravnicom i receno mi je da cu biti obavjestena kada ona utvrdi kod glavnog direktora sta mi se moze ponuditi.U to vrijeme jos sam bila na ljecenju fizikalnim terapijama ,jer 14 04 2010.sam operirala kicmu (herniju diska L4i L5)10. 12.2010.zavrsila sam sa terapijama i komisija mi je prekinula bolovanje uz obrazlozenje da sam sada problem poslodavca koji mi je duzan naci lakse radno mjesto.Nazvala sam firmu i objasnila nastalu situaciju,a oni su mi rekli da jos nista nije ucinjeno pa neka uzmem godisnji.Tako sam od 13.12 2010.-19 01.2011 bila na godisnjem odmoru,s tim da su me krajem 12.og.mj.nazvali i saopcili mi da se poslije godisnjeg javim svom sefu sto znaci da su me vratili na staro radno mjesto u proizvodnju.DOSLA SAM RADITI 19. 01.2011.a moji nadredeni nisu bili upoznati da nemogu raditi jer da posjedujem odgovarajucu medicinsku dokumentaciju o nesposobnosti rada.24.01.2011kod podizanja kutije osjetila sam jaku bol koja se spustala duz cijele desne noge srusila sam se u pogonu i dosla je hitna dala mi 3injekcije rekla da mirujem dok ne pocne djelovanje te da me neko odveze doma i da se sutra javim svom ljecniku.OD TADA SAM BILA PONOVO NA BOLOVANJ te na injekcijama,raznim pretragama,fizikalnoj terapiji...Nisam imala pravo na 100%bolovanja jer nije doslo do povrede na radu iako sam bila na radnom mjestu na kojem nisam bila sposobna raditi.EMNG obrada nogu pokazala je pogorsanje aterapije mi vise nisu nista pomagale pa su mi ukinute u 04 mj.uz preporuku ponavljanja rehabilitacije u toplicama.toblice sam dobila u 01.mj.sljedece godine a komisija mi je prekinula bolovanje sa 24.05 2011.jer nemaju osnove za daljnje posto nemam nikakvih terapija.Tako sam ponovo vracena na staro radno mjesto i bez obzira sto sada svi znaju da nemogu to raditi nitko mi jos do danasnjeg dana nista nije predlozio.MOLIM VAS pomozite mi jer uz sve zdrastvene probleme ovo me je dovelo i do velike financijske katastrofe jer sam bila na teret HZZ-a na minimalcu od 1300kn.sto mi nije pokrivalo ni ratu kredita sto je uzrokovalo blokiranju tekuceg racuna sto znaci da 3 mj. nisam dobila ni lipu.MOLIM VAS POMOZITE MI I RECITE STA DA RADIM I DALI IMAM NEKA PRAVA KOJA ME STITE ....HVALA

spresic8@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto od strane svog liječnika opće prakse nisi ,poslije operacije i bolovanja ,upućena na komisiju HZMO radi procijene invalidnosti.

komisija HZMO utvrđuje invalidnost i dali je invalidnost uzrokovana povredom na radu.

ako je invalidnost nastala kao uzrok povrede na radu tada je pravo na bolovanje u 100% iznosu.

od procijene invalidnosti ovisi pravo na drugo radno mjesti ili profesionalnu rehabilitaciju ili mirovinu

razgovaraj sa svojim liječnikom opće prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo me preduhitrio kolega gore i zapravo ja bih ti savjetovao isto, upućivanje na nadležno tijelo vještačenja HZMO, uz nampomenu da to tijelo neće niti je nadležno za vještačenje po osnovi ozljede na radu koja evidentno u ovom slučaju ni nije nastala, radi se o tzv. stečenoj predispoziciji odnosno zdravstvenom stanju prema kojem nije za očekivati bilo kakvo priznavanje prava po toj osnovi.

 

No i ukoliko HZMO utvrdi invalidnost siguran sam da tako nešto neće riješiti Vaše financijske probleme pa bi trebalo i razmisliti o eventualnoj prekvalifikaciji u skladu s mišljenjem medicine rada, no ni nikako ne treba olako preći preko činjenice da ste zapravo sada izgleda proglašeni radno sposobnom osobom (zaključeno bolovanje), pa prije svega gore rečenog trebate definitivno uopznati poslodavca sa svojom situacijom, pokušati pronaći nekakav modus unutar radnog odnosa, a sukladno s uputama doktora dalje koristiti zdravstvenu zaštitu kako vam to već bude preporučeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija