Jump to content

Naknada svjedocima za ročište


Arcoria

Preporučene objave

Pozvana sam na ročište. Obzirom da putujem iz Zagreba u Dalmaciju, kako mogu nadoknaditi svoje troškove puta i smještaja .Odnosno kako u praksi funkcionira članak 249 Zakona o parničkom postupku. Isto tako , dali mogu tražiti naknadu troškova na konkretno svoj račun i kada a ne da to bude odvjetnikov. Hvala i lijep pozdrav. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Na samom ročištu sudac nakon Vašeg svjedočenja pita Vas da li potražujete troškove i Vi ćete imati kod sebe razumnu specifikaciju troškova .Sudac će odrediti koliko Vam pripada na ime troškova .Ako ste umirovljenik tada nemate pravo na dnevnicu .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru. Dali postoji neki poseban obrazac za specifikaciju troškova ili samo da navedem ispod naslova, npr.relaciju na koju idem, odnosno km, potrošeno gorivo, troškovi cestarina i tunela, brodski troškovi putnika i vozila i cijenu smještaja. Dali je to tako uobičajeno , da mi kao svjedoci to sami napišemo i predamo sutkinji ili to predaje naš odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba Vam odvjetnik to specificirati nego Vi sami to kažete sucu nakon što vas pita i to usmeno na zapisnik.

S time da mislim da se priznaje najjeftiniji oblik putovanja - dakle morate donijeti podatak o povratnoj cijeni autobusne karte ili karte za vlak.

Ako tražite dnevnicu morate donijeti neki dokaz - obračun plaće ili nešto slično iz čega je vidljivo koliko ona iznosi.

Svakako imajte dokaze - dokumentirane za svoje potraživanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija