Jump to content

dobrovoljno podmirenje duga


Dax10

Preporučene objave

Zbog duga prema Hrvatskom Telekomu d.d. zastupanom po odvjetniku dobio sam riješenje o ovrsi od javnog bilježnika koje sam podmirio ali nakon 20-tak dana dolazi mi od odvjetnika poziv za dobrovoljno podmirenje duga u kojem tvrdi da je dug samo djelomično podmiren te potražuje iznos koji nije nigdje naveden u riješenj o ovrsi.

Unaprijed hvala za pomoć.

 

Lp Darko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li platili prije nego ste dobili ovrhu ili nakon što ste je dobili ?

Ako ste platili prije, onda nema ni temelja za ovrhu i uložite žalbu na ovršno rješenje.

Ako ste platili poslije primitka pretpostavljam da ste platili samo iznos duga?

Za taj dug vjerojatno niste platili zatezne kamate i trošak ovršnog postupka (iznos je naznačen u ovršnom rješenju)

Svakako još jednom, ovisno o tome što, kako i kad ste platili, pažljivo pročitjate prijedlog za ovrhu i ovršno rješenje, i poduzmite nešto.

Najgora varijanta je da se oglušite na poziv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, neznam, ne bih htjela dati pogrešnu uputu.

Ali u prijedlogu stoji ovako nekako ....

na iznos od x kn, zajedno sa zateznim kamatama koje teku od (dan nakon dospijeća računa)....

Znači imate iznos X uvećan za zatezne kamate koje se izračunavaju na dan plaćanja.

Plus trošak ovršnog postupka.

 

Ljudi obično plate samo iznos x i eventualno trošak ovršnog postupka, a oni imaju pravo i na zatezne kamate (kazna zbog kašnjenja ispunjenja obveze)

 

Svakako kontaktirajte naznačenog odvjetnika da vidite o kojem se to po njima iznosu radi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Jesam i uplatio traženi iznos ali mislim da su takve stvari moguće samo u Hrvatskoj.Govori se o sprečavanju korupcije a sa druge strane daju se ovlasti raznim institucijama i pojedincima da plijene,kažnjavaju i uzimaju a to nema veze sa pravdom i pravnom državom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Evo jedna godina prošla,nova ovrha došla :)

 

Stigla mi je još jedna ovrha po prijedlogu istog odvijetnika ali od drugog javnog bilježnika.

 

Radi se o račanu čije dospijeće je bilo 21.04.2010 god.

Zanima me dali je nastupila zastara i dali se mogu na nju pozvati ili dali mogu tražiti odgodu ovrhe pošto sam nezaposlen više od 2 godine i nemam nikakvih primanja.

 

Lp Darko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Račun za što? ako je za telefon onda zastarjeva godinu dana od dana dospijeća. pa ako je račun od 21-04-2010 zastario je 22-04-2011 pod uvjetom da prijedlog za ovrhu nije stavljen prije toga datuma. staviti prigovor iz svih zakonom dopuštenih razloga i obavezno se pozvati na zastaru i tražite oslobođenje troška pristojbe na prigovor jer ste nezaposleni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija