Jump to content

zahtjev za naknadu štete nakon 3 godine


karmapolice

Preporučene objave

Ne znam gdje da pitam pa sam se evo registrirala ovdje. Imam 19 godina i studentica sam. 2008.godine uzrokovala sam kao pješak prometnu jer sam prešla na crveno jer nisam vidjela auto trčeći jer je bio mrak i padala je tuča (zato sam trčala). Žena koja je vozila je stala,pozvala hitnu koja me pokupila,došli su zamnom u bolnicu,razgovarali s mojim roditeljima i zbilja su bili korektni s obzirom da sam ja kriva. kontaktirao nas je koliko se sjećam neki odvjetnički ured ili udruga,savjetovali su da tužimo na osnovi neke šeme o podjeljenoj krivnji,jače motorno vozilo,nemam pojma. mi smo smatrali da nema potrebe jer mi nije ništa strašno i uostalom ja sam uzrokovala to. ja sam zadobila lakše ozljede,potres mozga,par šavova na glavi i uglavnom ništa strašno, vozačica i suvozač nisu bili ozlijeđeni,niti je autu bilo šta. Jučer sam dobila od HZZO-a zahtjev za naknadu štete na određeni iznos. Piše kako je osiguranica ta i ta (vozačica) zadobila tjelesne ozljede u nesreći i kako je za liječenje platio zavod. sad ono što ne razumijem - umoljavamo Naslov da iznos štete uplati u korist računa državnog proračuna i sad ide broj računa. Zatezna kamata obračunava se od dana plaćanja svakog pojedinačnog računa i uplaćuje se zasebno, a od 1.1.2008.godine nadalje po stopi 14% godišnje, a u slućaju promjene stope zateznih kamata,prema eskontonoj stopi HNB koja je vrijedila zadnjih dana polugodišta koje je prethodilo tekućem polugodištu uvećanoj za pet postotnih poena ,a koje ste dužni uplatiti u korist računa Državnog proračuna. Ukupno dugovanje moli se uplatiti u roku od 8 dana po primitku zahtjeva ili da nas u istom roku izvijestite o neprihvaćanju postavljenog zahtjeva.

 

Što mi je činiti? kakve božje kamate od 2008.na iznos ako sam ja zahtjev dobila sad?? ako netko zna nešto o tome,molim savjet :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali je protiv tebe vođen postupak

zbog izazivanja prometne nesreče .

dali si od strane suda proglašena krivom za nezgodu.

dali je bila policija i dali je napravljen zapisnik .

trebalo je uraditi i alko test.to su bitne činjenice.

obično za prometnu budu krivi vozači zbog neprilagođavanja uvjetima na cesti a pješak može snositi dio krivice.

 

ako nema presude nisi dužna platiti traženi trošak za "liječenje "

HZZO-u nemoj potpisivati nikakav papir u koj bi moglo biti priznanje duga (ako dug priznaš dužna si ga i vratiti)

 

uzrokovala si nezgodu i jedina nastradala ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 38.

(1) Vozač je dužan obratiti pažnju na pješake koji se nalaze na kolniku ili stupaju na kolnik.

(2) Kad prilazi obilježenome pješačkom prijelazu, vozač mora upravljati vozilom s osobitim oprezom i voziti takvom brzinom da, u slučaju potrebe, može pravodobno zaustaviti vozilo ispred pješačkog prijelaza.

 

pješak je kriv samo ako se nebrani ili prihvati krivnju.

 

smatram da je u u navedenom slučaju krivnja trebala biti podjeljena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija