Jump to content

izbor kandidata u državni inspektorat


seka

Preporučene objave

Lijepo molim da mi netko pomogne oko dileme.Naime državni inspektorat donio je rješenje o prijamu u državnu službu za kandidata koji je vlasnik tvrtke koja je zatvorena zbog blokade žiro računa. Kandidat je izabran za radno mjesto gospodarski inspektor za nadzor u području ugostiteljstva i turizma.Otac izabranog kandidata je poznati poduzetnik u turizmu kojim se bavi u području koje će nadzirati njegova kći.Molim vas odgovorite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno kako se u državnu službu može zaposliti čovjek koji je vlasnik i direktor firme kome vjerovnici sjede za vrat, dobavljači se ne mogu naplatiti, a kako je porezna uprava blokirala žiro račun firme sasvim sigurno su dužni i državi. I sada taj čovjek koji je svima zaposlenima dao otkaz bez problema dobiva posao u državnom inspektoratu na mjesto gospodarskog inspektora koji će vršiti nadzor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam da li uopće išta ima smisla...možeš se probati žaliti, ali to nije zapreka za zapošljavanje, iako, definitivno nije to slučajno.

 

drugo, izbor je koliko čujem od kolege protekao na uobičajeni način - deponij za uhljebe nastavlja dalje. čak i ekspresno brzo, u svega tjedan dana, a zašto? zato što je taj koji je potpisivao rješenja sljedeći dan razriješen zbog skandala - prvo je navodno zaposlio u inspektoratu dvije ženske koje su mu bile ljubavnice, a onda je jednu zlostavljao. krasno.

 

bez obzira na uhićenje, proveden dan u policiji, usred postupka razriješenja, odlučeno je o kadroviranju. naravno, da nije tako, uhljebi koji su se provukli, ne bi tako lako dobili posao. i što? tu se ne može bog zna što. ako treba i rezultati se namjeste jer je "propisani postupak koji garantira transparentnost" dušu dao za manipulacije. kakva EU, kakvo poglavlje 23 i temeljna prava, pa na razgovorima sam i ja kada sam tražila posao sto puta čula "mi ne odlučujemo" i sve mi je bilo jasno. to je zanimljivo jer se komisija sastavlja i provodi testiranje, boduje i razgovor, izradi rang listu i izvješće i na temelju toga se donose rješenja. naravno, u stvarnosti je drukčije. komisija može izraditi sto izvješća, rang listi, nema veze, ako se ne sviđa onome koji potpisuje, malo se doradi/frizira i to je to.

 

farsa, idemo dalje. ono što je žalosno riječ je o državnom inspektoratu, instituciji koja bi trebala štiti zakonitost, a niti zapošljavanje nije čisto. bitno je da si podoban, a ne kvalitetan. eto, pa se ti obrati njima kada si negdje oštećen. ono što se može čitati u zadnje vrijeme po novinama, nikoga baš ne brine, a trebalo bi. ljudi koji na takve načine dobivaju posao, ljudi koji to unutar tijela dopuštaju, sigurno nisu profili koji bi trebali raditi u tako ozbiljnom tijelu jer očito nemaju niti profesionalni niti moralni integritet. zašto onda nije čudno što opet čitamo da je eto uhićena inspektorica u rijeci zbog zlouporaba? zato jer se takvi mentalni sklopovi niti ne znaju drukčije ponašati osim kao tatovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija