Jump to content

Natjecaj za javnog prijevoznika, Samobor


sompompir

Preporučene objave

Unaprijed se ispricavam ako ovom temom uzurpiram ovaj forum, jer joj mozda tu nije mjesto, ali pokusat cu ovim putem zamoliti nekog strucnijeg od mene za savjet.

 

Naime, jedan sam od brojnih nezadovoljnih putnika sa podrucja grada Samobora, gdje je koncesiju za javni prijevoz dobilo poduzece Samoborcek Autoturist.

Osim brojnih neugodnosti dozivljenih prilikom voznje njihovim autobusima, poput upaljenog grijanja (na najjace) u vrijeme kad je vanjska temperatura oko 25' C, ili bjesomucne jurnjave selima samoborske okolice i ne stajanja na stanicama, autobusa kojima ne radi klima i nemaju prozora, a prometuju ljeti, pojavio se i jedan novitet kao kap koja je prelila casu.

Samoborcek je, koliko god to nevjerojatno zvucalo, ukinuo sve nocne linije prema Zagrebu.

Tog sam noviteta postao svjestan uzaludno cekajuci autobus koji je prijasnjih godina redovno prometovao.

 

Laicki pretpostavljam da nesto poput nocne autobusne linije treba biti jedan od uvjeta koje bi koncesionar trebao ispunjavati kako bi prosao na natjecaju. Takodjer, pretpostavljam i da je taj natjecaj negdje OBJAVLJEN i da bih kao gradjanin drzave koja se deklarira kao demokratska, trebao imati uvid u to, ukoliko to pozelim.

 

Jesam li u pravu? Ako da, zna li itko gdje mogu potraziti taj natjecaj i vidjeti koji su uvjeti navedeni?

 

Ako nisam u pravu, bit cu zahvalan i na kratkoj poduci xD

 

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Zahvaljujem na odgovoru, iako mi, kao laiku, na zalost, nije puno pomogao.

 

Napisati pismo nije problem, ali trazenje bilo kakvih informacija o tom konkretnom natjecaju, itekako jest.

 

A to bi mi trebao biti prvi korak.

 

Naisao sam na ovo:

 

"Pristup javnim podacima bit će omogućen svim pravnim i fizičkim osobama te grañanima putem

interneta na stranicama www.fina.hr i www.mfin.hr bez upotrebe smart kartice i korisničkih prava te

bez naknade."

 

 

Medjutim, na obje navedene stranice trazi se e ili smart kartica, za koju se trebam prijaviti i priloziti neke dokumente.

 

"Uvid u javne podatke iz Registra koncesija bit će omogućen svim pravnim i fizičkim osobama te građanima, uz posjedovanje FINA e- kartice. Pristup podacima putem interneta bit će moguć svakog dana u godini, 24 sata dnevno, osim u dane održavanja Registra, putem stranice http://regkon.fina.hr."

 

Taj link me vodi na sljedece:

 

"Poštovani korisnici,

 

dobrodošli na službene stranice WEB servisa REGISTRA KONCESIJA.

 

Na ovim stranicama možete na najjednostavniji i najsuvremeniji način pristupiti podacima koji se odnose na sve ugovore o koncesijama na području Republike Hrvatske.

 

Kako postati korisnikom WEB servisa REGISTRA KONCESIJA?

 

Da biste postali korisnikom potrebno je:

 

* imati SMART karticu

* ispuniti pristupnicu - objavljena je na ovoj stranici pod NOVI KORISNIK.

 

Ako imate SMART karticu, umetnite je u za to predviđeni uređaj i kliknite na PRIJAVA.

 

Ako nemate SMART karticu ili niste ispunili pristupnicu za korištenje ovog servisa, odaberite NOVI KORISNIK i pročitajte sve uvjete za pristup servisu. "

 

Da ne duljim, pristup podacima koji bi trebali biti javni, nama, obicnim gradjanima lici na labirint pun birokratskih prepreka. Klasicna internet potraga ne daje nikakve rezultate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija