Jump to content

Povrat poreza nejasnoca


cruellena

Preporučene objave

Molim pomoć pri pojašnjavanju nejasnoće.

 

 

Tražila sam povrat poreza za prošlu godinu u kojoj sam radila na autorski ugovor, a u isto vrijeme sam bila prijavljena na očevoj poreznoj kartici kao uzdržavani član. Nisam znala da je limit uzdržavanog člana 10 800 kn. Ja sam ga naravno prešla za 2700 kn.

Moj otac nije tražio povrat poreza jer bi dobio samo 70- ak kuna. Jer osim mene nema nikakvih olakšica.

Danas nas je nazvala teta iz porezne i tražila da on preda svoju prijavu jer dok to ne učini ona meni ne može ništa isplatiti.

 

Shvatila sam da će on morati platiti porez da bi ja dobila povrat, ali mi samo nije jasno je li taj iznos isti i može li biti veći od onog koji ja trebam dobiti? Ako je veći postoji li način kako to izbjeći?

 

Hvala na pojašnjenju.

 

Pomagajte dobri ljudi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vaš otac mora podnijeti poreznu prijavu, jer je koristio olakšicu za vas, a nije je smio koristiti.

 

koliko će to biti? naravno da to ovisi o primanjima vašeg oca, i ne može se paušalno reći. ne može se to izbjeći, jer mogu protiv njega podići optužni prijedlog, pa će još morati platiti i kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija