Jump to content

prijelaz granice s potvrdom o korištenju lijekova


Yannick

Preporučene objave

ZAKON O DOPUNAMA ZAKONA O SUZBIJANJU ZLOUPORABE DROGA

Članak 24.a

(1) Osobe koje putuju u države Šengenskoga područja, odnosno u treće države smiju

posjedovati lijek koji sadrži drogu u količini nužnoj za osobnu uporabu u trajanju do najviše

30 dana na temelju potvrde koju je na propisanom obrascu izdao ovlašteni liječnik (izabrani

doktor medicine ili doktor medicine specijalist u djelatnosti zdravstvene zaštite mentalnog

zdravlja, prevenciji i izvanbolničkog liječenja ovisnosti o drogama).

(2) Sadržaj i izgled obrasca iz stavka 1. ovoga članka pravilnikom će propisati ministar

nadležan za zdravstvo.

 

 

 

moja liječnica opće prakse (zamjena mog liječnika obiteljske medicine za vrijeme godišnjeg odmora) nije upoznata, a ni ja ne pronalazim odgovor na pitanje o izgledu potvrde, tj. obrasa, njegovom izgledu i načinu kako doći do njega?!

 

namjera mi je otputovati 5-6 dana u italiju ili sloveniju idućeg tjedna tijekom trajanja godišnjeg odmora.

nemam uplaćen aranžman nego bih jednostavno s društvom putovala i prespavala tamo gdje nam se svidi ili gdje se zateknemo.

 

uzimam lijekove eliceu za dijagnozu depresije i trenutno počinjem uzimat lyricu radi neuropatske boli (dijagnoza u tijeku). inače, lyrica spada u kategoriju antiepileptika između ostalog.

 

ne bih da eventualno doživim neugodnost pri prijelazu granice pa lijepo molim upućene, znate li postoji li obrazac i gdje ga nabaviti, odnosno trebam li uopće prijaviti navedene lijekove?

 

hvala na odgovoru, zaista mi treba pomoć!

 

edit:

 

je li ovo sljedeće ispravan tekst Zakona i što to znači u naravi? treba li ta nekakva potvrda ili ne?

vrijede li kopije nalaza specijalista ili originali? trebam li uopće nositi ikakvu dokumentaciju, je li dovoljan jedan nalaz?

 

Članak 24.

 

(1) Osobe koje prelaze državnu granicu smiju posjedovati lijek koji sadrži opojnu drogu samo na temelju medicinske dokumentacije i u količini nužnoj za osobnu uporabu u trajanju do najviše 5 dana.

 

(2) Osobe koje su na supstitucijskoj terapiji bolesti ovisnosti ili simptomatskoj terapiji u terminalnoj fazi malignih bolesti kod prijelaza državne granice iznimno smiju posjedovati lijek koji sadrži opojnu drogu na temelju medicinske dokumentacije u količini nužnoj za osobnu uporabu u trajanju do najviše 15 dana.

 

(3) Naziv i količinu lijeka iz stavka 1. i 2. ovoga članka, uz predočenje medicinske dokumentacije, osoba je dužna prijaviti carini prilikom prijelaza državne granice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija