Jump to content

vlasništvo nad nekretninom????


vanda13

Preporučene objave

Imamo troetažnu kuću s okućnicom, koja nije etažirana.Ja i sestra koristimo svaka po jednu etažu i imamo odvojene ulaze.Cijela nekretnina je bila upisana na roditelje na način da je mama vlasnik 1/2 i otac 1/2.Oboje su umrli, prvo je umro otac a njegov suvlasnički dio je podjeljen na nas troje, mamu,sestru i mene u čemu smo se tada svi usuglasili i nije bilo primjedbi.Nakon toga je umrla majka te je na ostavinskoj raspravi sestra izjavila da kuća nije etažirana i da ona smatra da joj pripadaju dvije etaže jer je kako ona navodi ona ulagala u izgradnju istih, te predlaže da one ne ulaze u ostavinsku masu.Sa navedenim se nisam složila, jer znam da to nije istina te je naš slučaj proslijeđen na sud.Dakle kompletnu kuću su napravili roditelji a sestra je imala neke radove kojim je podizala kvalitetu života na svojoj etaži , a ja sam imala ulaganja u renoviranje etaže koju ja koristim koja je bila jako devastirana,a ranije su etažu na kojoj ja živim koristili roditelji.Nakon očeve smrti sestra je počela koristiti i treću etažu koja je bila u grubo izrađena, te je sestra dio izradila u fino za što nije pitala ni pismenu ni usmenu suglasnost ni mene ni mamu, a sad nakon mamine smrti na račun tog malog ulaganja traži da joj se prizna vlasništvo na trećoj etaži jer je kao ulagala sredstva u to.Spomenuta ulaganja sestra je imala nakon oceve smrti, kad sam formalno pravno i ja već bila suvlasnik na spomenutoj nekretnini i usmeno sam upozorila sestru da se ne slažem s tim njenim postupcima.Sestra me ignorirala i nastavila po svome , računajući da uljepšavanjem nekretnine automatski povećava svoj suvlasnički dio.Što da napravim u našem slučaju?Koliko je meni poznato ako netko nema suglasnost ostalih suvlasnika oni mu na koncu nisu dužni priznati uloženo.Što mi je najpametnije raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija