Jump to content

Tajništvo OŠ


yanni

Preporučene objave

Blago rečeno, iznerviralo me iskustvo prijave na natječaj za posao tajnika jedne OŠ. Naravno, ja naivna se još čudim našim načinima zapošljavanja, kao da ne živim u RH. Bez održanog bilo kakvog testiranja ili ne daj Bože razgovora, dobila sam odbijenicu! Škole ni ravnatelja ni vidjela ni čula, ali su zaključili da nisam odgovarajući kandidat. Posao je dobila XY koja je magistar struke i to po izboru ravnatelja. Koliko se sjećam, i ja imam negdje diplomu sa nesretnog prava koja kupi prašinu. Nije mi jasno, kako škola može zaposliti tajnicu, a da nije obavila razgovor niti bilo kakvo testiranje?? Da li doista može razlog odbijanja biti to što nemam potvrdu o izjadnačenju statusa jer apsolutno udovoljavam svim uvjetima natječaja? Zašto je ravnatelju dozvoljeno da samovoljno prima koga želi na takvo mjesto bez bilo kakve transparentne selekcije? Kome da se žalim? Kada će više podobni prestati dobivati poslove i nama jadnim smrtnicima dati malo prostora da dišemo i živimo! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ista stvar se dešava i na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, gdje očito imaju diskrecijsko pravo samo pregledom prijava odabrati tko ide na testiranje. Tako mi se desilo da u istim uvjetima jednom dobijem odbijenicu, a jednom dođem do razgovora. Rezultat je, naravno, uvijek isti.

Najbolji je, međutim, zadnji natječaj u HZZ gdje je ponedjeljak bio zadnji dan natečaja, a već koji dan kasnije smo mailom obavješteni da su odabrana dva kandidata. Odlično!

Jedino ministarstva tj.državne službe moraju 'igrati igru' do kraja i provesti testiranja i razgovore, ali nakon puno zadnjih krugova i razgovora gdje je bilo očito da su već unaprijed odlučili, lagano gubim nadu da i jedan natječaj neće biti samo pro forma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prošli puta bila pozvana na razgovor za posao tajnice, al mi je odbijenica stigla doma prije nego što sam došla kući sa razgovora! :smijeh: Nadala sam se nekom normalnom razgovoru pa mooožda i poslu, ali to je bilo odrađivanje formalnosti i nogom u du.. kroz vrata. Ravnateljica je cijelo vrijeme imala izraz lica pijanog zombija i samo što me nije pitala zašto sam se uopće trudila dolaziti kad oni već znaju koga trebaju zaposliti. Ovo je više užasno i da znam kome pisati i tužiti se- odmah bih to napravila! Ne razumijem zašto ne postoji mogućnost žalbe, pa neka izvole dokazati po čemu je XY osoba sposobnija i bolji izbor za to radno mjesto od drugih kandidata. Nitko se ne boji testiranja, pa neka bude transparentno i neka posao dobije najbolji, a ne rođaci i politički podobni. I ja gubim nadu što se tiče natječaja- čovjek se može truditi, javljati, ići na testiranja, prolaziti svakakva maltretiranja... a na kraju se već unaprijed zna tko će dobiti posao. :-x Pa zar traže pomoć vidovnjaka kada na osnovu samo poslane molbe i životopisa znaju tko je najbolji kandidat?? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da škole su posebna priča, tu odlučuje samo jedan čovjek ravnatelj/ica, a pro forme potvrđuje školski odbor, radila sam u školi pa sam vidjela kako to funkcionira;

da vam ispričam kako sam ja prošla zadnji put na natječaju za tajnicu škole; dakle:

javim se ja na natječaj i naravno odmah se krenem raspitivat i "hvatat" vezu, nađem neku vezićku, došao dan D, javi meni moja veza zaposlena ravnateljeva kuma jer eto kuma je kuma (btw. imala sam najbolje uvjete kaže moja veza)

Nakon par dana dolazi meni kuverta sa mojim dokumentima i dopisom da je školski odbor donio odluku da se zapošljava određena osoba te da se mogu žalit na odluku školskog odbora u roku 8 dana; e onda mi je došlo da krepam od smijeha i muke, jer mi je dopis došao običnom poštom a odluku na koju se mogu žalit nisam dobila;

Prvo sam mislila napisat dopis Školi i sve zajedno poslat prosvjetnoj inspekciji čist da vide kakvi ljudi rade kao ravnatelji jer po meni nemoraš biti pravnik dabi znao ponešta o rokovima ali nakraju odustala, nek "kuma" radi jedan manje na Zavodu, ako ništa drugo; e sad bi vam napisala i iskustvo sa Zavodom ali gdje bi postu bio kraj :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su poslali samo odbijenicu bez ikakve mogućnosti žalbe! Sigurna sam da ni žalba ne bi ništa promijenila, ali do kada će se takvo ponašanje ravnatelja/ica tolerirati? Ne radi se o privatnim školama da mogu raditi što hoće- a tako se ponašaju! Mora postojati način da se to promijeni, jer dok se svi budemo mirili sa takvim postupanjem, sjedit ćemo doma nezaposleni bez sredstava za život! Osjećaj nemoći mi je najgori, a borba za pravdu mi se u ovoj državi čini kao borba sa vjetrenjačama! :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iamm pravo žalbe, jer su dužni nakon raspisanog natječaja poslati rješenje u kojem se navodi koliko je ljudi prijavljeno, tko je primljen, koje su mu kvalifikacije i sl... E sad činjenica je da nikad oni ne šalju odbijenice u toj formi, jer misle kako se nikome ne da buniti, ali se zato ti u roku 8 dana možeš žaliti na nepotpuno rješenje, a ako imaš vremena možeš ih lijepo prijavii inspekciji i ministarstvu zbog nepropisno napisane odbijenice. Znam slučaj kad se osoba žalila i uspjela u tome :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlučila sam cijeli slučaj prijaviti inspekciji, ako ništa drugo, možda se netko pozabavi na koji način sastavljaju odbijenice.

U njoj je bilo navedeno samo da je osoba XY- magistar prava, primljena na temelju preporuke ravnatelja i uz suglasnost Škol.odbora. Apsolutno ništa više! Vidjet ćemo šta će inspekcija reći...

pozz svima :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija