Jump to content

alkohol, prvi prekrsaj, sud


warner

Preporučene objave

Evo, da odmah i sama kažem kako ne podupirem vožnju u bilo kakvom stadiju alkoholiziranosti.

 

 

Imam 20 godina, vozačku imam malo vise od 2 godine. Nisam nikad imala nijedan prekršaj, kaznu ili bilo sto slično, niti sam ikad sjedala za volan pod utjecajem alkohola.

 

No,prošlu subotu, 16.6-og sam bila vani, popila sam pivu i pol, pričekala nekih sat i pol, i sjela za volan, jer sam morala odvesti kolegicu nekud.

 

No eto, zaustavila me je policija, dali su mi da pušem.

Napuhala sam 0,76, spustili su na 0,66 promila, uzeli mi vozačku na tri dana, dali dva komada papira, sad nisu uz mene pa ne znam točno reci sto to predstavlja. Pitala sam ih mogu li mi odmah dati uplatnicu, tako da ne moram na sud, ali rekli su da ne može, te da čekam poziv od suda. I sami su me pustili dalje da vozim bez ikakvih probleme, jer je sasvim očito bilo da nisam pijana, a ni pripita.

 

Studentica sam i nemam apsolutno nikakva primanja, a redovito moram djeda nepokretnog voziti na preglede i slično, jer nitko drugi u obitelji ne stigne.

 

Zanima me sto ja mogu učiniti da mi vozačka ne bude oduzeta, i da pokušam umanjiti kaznu, kakva god ona bila, a pretpostavljam da neće biti ispod 1000 kn. Kako izgleda ta procedura, što bi bilo "pametno" reći na sudu, kada ide presuda otprilike, i nakon koliko se to briše iz policijske evidencije?

 

Znam da je post opsežan, kao i pitanja, ali mislim da će ovo pomoći mnogima u sličnoj situaciji.

 

Napominjem da mi ne pada na pamet više nikad sjesti u auto, pa ni sa tako sitnom koncentracijom alkohola u krvi. Lekcija naučena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Hvala vam na savjetu. Eto bila sam na sudu jutros, sutkinja

je bila jako ljubazna i puna razumijevanja.

Dobila sam minimalnu kaznu od 1000 kuna,

bez oduzimanja vozacke dozvole.

Sad me zanima samo da li se moze jos smanjiti novcana

kazna, ili da budem zadovoljna sa ovim sto sam dobila, odnoso

onim sto nisam dobila?

Jos jednom hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija