Jump to content

iznajmljivanje stana i polog


dikica

Preporučene objave

iznajmit ćemo stan cimericama i zanima me da li trebaju platiti sada (unaprijed) za jedan mjesec i koliko bi trebali uzeti pologa ?

da li se uzima još jedan mjesečni iznos ili manje

 

napravili bi ugovor s kojim trebamo samo otići na poreznu koliko znam,taj porez od oko 200 kn plaća najmodavac ili najmoprimac??budući da smo im spustli cijenu najma za 100kn i sad još ako ću platiti porez onda stvarno gubim :-(....a oni inzistiraju isto na ugovoru

 

i da li se može napraviti ug.na manje od godine dana ??

 

hvala unaprijed ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kriza je najviše pogodila tržište nekretnina, pale su cijene najma i to drastično.

 

Ne uzimati polog nego tražiti plaćanje unaprijed, prilikom useljenja za 8. mjesec, a 15.8. za 9. mjesec, 15.9. za 10. mjesec i tako dalje.

 

Sve ostalo je rizik, pogotovo s cimericama.

 

Porez plaća isključivo najmodavac.

 

Ugovor može max 1 godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bi značilo da je "rizik pogotovo sa cimericama"??

 

one imaju psa koji ugl.dosta spava i dresiran je,ali ako bi se nakon nekog vremena osjetio miris ili da pas nešto uništi,to ne bi baš željeli pa ukoliko ih želimo iseliti a ugovor je na god.dana kako to riješti?? da navedemo u ugovoru to kao stavku??

 

znači može li ug.biti na 6 mjeseci?

imolim vas da mi pojasnite da li uopče ug. vrijedi ako one ne bi bile prijavljene na poreznoj nego samo da ga ovjerimo kod bilježnika :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam najmodavac, iznajmljujem stan domaćima kroz cijelu godinu i moja iskustva su da se nikad stan ne smije iznajmiti dvjema osobama. Iznajmi se samo Ani Anić, a druga Petra Perić se samo upiše kao osoba koja može stanovati u stanu.

 

U slučaju neplaćanja, jednostavno teretite Anu Anić, a sa Petrom Perić zapravo nemate ništa, neka Ana od Petre utjera novce za stan i režije.

 

Nikad se ne iznajmljuje osobama sa kućnim ljubimcem. Može on biti dresiran, ali njegove dlake sigurno nisu.

 

Shvatit će te to kada budete čistili stan kada odsele.

 

Ugovor uopće nije nužno ovjeravati kod bilježnika. To treba osobama koje namjeravaju prijaviti boravište i prebivalište na vašoj adresi, odnosno treba im samo da dobije hrvatsku osobnu iskaznicu i čim je dobiju mnogi zbrišu u rodni kraj.

 

Ako im treba ugovor ovjeren u bilježnika neka ga izvole platiti.

 

I zadnje, za iznajmiti stan morate biti malo čvršći.

 

Nužna je čvrsta linija strogosti i blaga doza agresivnosti.

 

Bez toga će vas najmoprimci vrtiti oko malog prsta.

 

U ovom slučaju ste pogrješili radi neodlučnosti i nesigurnosti, moja vam je preporuka da te dvije cure ne primite i čekate nove osobe.

 

Prilagodite se kriznoj situaciji, nemojte tražiti mnogo novaca, ali zauzmite jedan stav i ne odustajte od njega.

 

Nikakvo snižavanje cijene, nikakvo pogodovanje ni podilaženje, kome se ne sviđa nek izvoli tražiti dalje.

 

Sad vi dalje kako hoćete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija