Jump to content

Neuručena presuda o povečanom uzdržavanju


Cro-Lex

Preporučene objave

Najprije zahvaljujem onima koji odvoje vremena za proučiti moj problem.

Po presudi iz 1996 g.plaćam alim. u iznosu od 700 kn za dvoje djece.2007 bivša je tražila tužbom u 12/2005. povečanje na 1700kn.Bio sam na raspravi,sud odgodio raspravu u međuvremenu tražeći podatke o mojim i njenim primanjima,

iz tvrtke u kojoj sam tad radio poslali su potvrdu o mojoj plaći = 4800kn neto ali tu je uračunata terenska jer su tako dogovorili s mojim kolegama prije nogo sam ja došao u firmu.

Teško je sudu dokazati da je to tako.

Očekivao sam ponovni poziv suda,u međuvremenu odselio u susjedni grad i tamo prijavio boravak.

12/2007 donesena presuda na 1700 kn postala pravomoćna(nikad ju nisam dobio,vidio..) 3/2008.U 3.mj.2008 postao sam otac trećeg djeteta (u drugom braku-hvala Bogu).

 

Ne znajući za novu presudu alim. sam nastavio uredno plaćati na isti iznos (700kn) u 7.mj.jedno djete postalo punoljetno,zavrsilo školu radilo sezonski tako da smatram da je pola iznosa koji nastavljam plaćati -vračanje duga.

 

U rujnu prošle godine ostao sam bez posla i sve do lipnja o.g.za to vrijeme sam radio povremeno zapao u velike dugove i u tom periodu nisam imao od kud plaćati alim.(elektra mi iskopčala struju jedva skupio za ponovo ukopčanje!)

I sad: rješenje od CZSS da su bivšoj odobrili uzdržavanje (obzirom da nisam uplatio7 alim.),saznajem za presudu na 1700kn.Zaposlio se prije 2,5mj.uplatio 3 alim. na 700kn,obavijestio CZZS da ću nastaviti s plaćanjem kao i vratiti nepodmireno.

Dobivam odgovor da se ponovno uspostavljanje plaćanja smatra kad podmirim dosuđeni iznos od 12/2005 tj.od kad sam tužen.

Tokom 2005-2006 imao sam primanja 3000kn kao i 2008s tim da

mi je plaća 2007-2008 prikazana s terenskom!ali nisam imao priliku to iznijeti na sudu. Radim za oko 3200 kn,kredit 900, Danas bio kod odvjetnika da mi sastavi žalbu po njemu mogu očekivati ovakav scenario:

ovrhu na razliku iznosa,imam još 10 dana za žalbu,Molim za savjet. 3200plaća-(1700 alim.+dug_?)- 900 kredit (a treće dijete) Zamislite sebe u mojoj situaciji?

Što napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija