Jump to content

Snaga auta ,molim savjet??


darac21

Preporučene objave

petpetica je napisao:

Ne više od 80 kW do 24. rođendana.

 

Pamet u glavu.

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503339915&forum=29&post_id=235940#forumpost235940

 

pa sta onda sa ovim "Ukoliko ste prije 17.06.2008. godine prerasli status mladog vozača - niste mladi vozač."???

 

se to zakon opet mijenjao ili?

koliko sam shvatio gospodin je polozio prije tog datuma.

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa o tome se i radi.

 

Retroaktivno djelovanje zakona je dopušteno ako je posebno objašnjeno, a u ZSPC-u toga nema i ne može imati takav učinak.

 

Oni koji su ispunili dvije godine i "narasli" u prave vozače prije 17.06.2008. godine se ne mogu opet smatrati mladim vozačima.

 

Isto tako svi oni koji su posjedovali A kategoriju prije 09.07.2011. godine, a nemaju položenu B kategoriju (istina takvi su rijetki) mogu upravljati četverociklima iako je za tu vrstu vozila sada potrebna B kategorija.

 

Slijedeći je primjer upravljanje prikolicom težom od 750 kila što se sada smije sa B kategorijom, a za što je ranije trebala B+E kategorija, ali se to ne može smatrati retroaktivnom primjenom nego jednostavnom izmjenom propisa, a oni koji su kažnjeni radi toga i postupak im je još u tijeku trebali bi biti oslobođeni odgovornosti radi primjene blažeg propisa za počinitelja - u biti nešto kao retroaktivna primjena propisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako može pojašnjenje

kategorije ABCDEFGH sve je dosta jasno osim G naprimjer

traktor težine oko 5 tona jedna prikolica prazna oko 2tone za

nju zakopčana druga od 2tone na svaku natovareno 10t tereta

sadašnji traktori idu brzinom oko 50-55kmh što sam i sam svjedok dok XXXXXXX tamić ide skoro istom brzinom manje tereta a potrebna je C KATEGORIJA ima li tu ikakve logike

da li lma kakve naznake da se to mjenja

 

Editirao moderator.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim malo pristojnosti, ovdje navraća fin narod.

 

Traktori su sada F kategorija.

 

U pravu ste po pitanju traktora, sa 16 godina se mogu voziti takve grdosije, a sa 18 godina uz položenu B kategoriju.

 

Ipak nije dozvoljeno vući dvije prikolice, takve policija treba isključiti iz prometa i napisati kaznu od 300 kuna.

 

Naznake o promjeni nema.

 

Traktoristi su po mnogo čemu povlašteni u odnosu na ostale sudionike u prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ok neznam gdje sam bio u kojem djelu nepristojan ali nema veze

ako sa 16 može uz poznavanje prometnih pravila ili dozvola za upravljanje biciklom s pomočnim motorom zašto sa 18g mora biti B kategorija ipak je dozvoljeno vuči dvije prikolice a policija piše kazne samo ako su u pitanju 3 i više ima ih koji vuku i 5 da čovjek ne povjeruje i to natovarene sa drvima a da

stvar bude još gorja traktor vozi policajac nepišem to iz zlobe ja osobno nemam nikakvih problema niti s policijom niti

sa zakonom samo pokušavam skrenuti pažnju na ostale sudionike u prometu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija