Jump to content

sjedište doo u kući s najmom dva kafića


zlatano

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Planiram otvoriti d.O.o. i u najam uzeti dva kafića. Imam nekoliko pitanja i bila bih vrlo zahvalna kada bi mi netko mogao pomoći.

Mogu li sjedište tvrtke imati u privatnoj kući (u vlasništvu svekra) i koji su uvjeti takvog prostora tj. minimalni tehnički uvjeti(kvadratura, odjeljeni sanitarni čvor...) te može li se umjesto određenog najma sklopiti ugovor o podmirenju cjelokupnih režija za kućanstvo?

Zanima me dali fima može uzeti dva kafića na različitim adresama u najam te spadaju li oni u izdvojene objekte?

Može li jedan od ta dva kafića biti sjedište firme i dali su potrebne odvojene prostorije?

 

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjedište trgovačkog društva može biti u navedenoj kući. S time da morate znati da morate napraviti ugovor o zakupu poslovnih prostorija te da će vaš svekar morati plaćati porez na dobivenu zakupninu.

Ako vam je potrebno samo sjedište, možete iznajmiti samo jednu sobu i recimo kupaonu.

Svakako na kuću trebate staviti poštanski kaslić sa tvrtkom, te tablu sa naznakom tvrtke i sjedišta.

Trgovačko društvo može uzeti u najam koliko god različitih ugostiteljskih objekata vlasnici/članovi uprave žele, i mogu paralelno voditi, nema nikakve potrebe, osim ako vi to ne želite, da sjedište bude u jednom od iznajmljenih prostora.

Vremenom možete otvoriti i druge prostore, objekte u drugim gradovima, to nema veze sa sjedištem trgovačkog društva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija