Jump to content

Odvjetnička pretnja


Petar2006

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Otac je imao puno ovrha na mirovinu i kuču koja je bila pred dražbom (dražba je bila več zakazana).

Prije njegove smtri napravili smo darovni ugovor na moje ime i kuću koju je imao prebacio je na mene.

 

Platio sam sve ovrhe na kuću i upisao se kao vlasnik.

 

4 dana prije njegove smrti dobi sam riješenje o provedbi darovnog ugovora i uredno sam uknjižen u gruntovnici/ katastru...

 

Nakon dvije godine od očeve smtri odvjetnici vjerovnika mog oca su pokrenuli ostavinsku raspravu.

Na ostavinskoj raspravi je utvrđeno da je od nasljedstva ostao samo zadnja mirovina i ogromna količina ovrha na mirovinu.

 

Odvjetnici vjerovnika mi prijete da će ako ne preuzmen dugove tražiti razvrgavanje darovnog ugovora.

 

Koliko je meni poznato oni se mogu samo naplatiti do razine ostavljene imovine, a sada pokušavaju darovanu imovinu (za koju sam već platio pozamašni iznos da skinem ovrhe i draažbu) pretvoriti u nasljednu da se mogu naplatiti.

 

Može li se to desiti - što oni moraju i kako dokazati?

 

Dali nešto mjenja na stvari to što sam ja za tu kuću već plation skidanje ovrha i nakon toga još jedne zabilježe nekog slovenskog kamatara sveukupno jedno 15.000 eura? pa to i nije besplatno darovanje....

 

(čitajući našao sam smo jednu točku i to

TUŽBA RADI POBIJANJA DUŽNIKOVIH PRAVNIH RADNJI PREMA ZAKONU O OBVEZNIM ODNOSIMA - tzv. paulijanska tužba - kakva je tu sitvacija/ sudska praksa?)

 

Ja sam jedini nasljednik prvog reda.

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebalo je zaključiti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju.

(davatelj usluge ne odgovara za dugove primatelja usluge)

a ne darovni ugovor.

odvjetnike uputi da u sudskom postupku traže namirenjeduga .

ako uspiju u nakani da se kuća proda tj. da su utvrdi da je darovanje izvršeno radi izbjegavanje ovrhe na kuću pa se utvrdi da je kuća nasljeđena

za višak duga ne odgovaraš kao nasljednik.

nasljednik vraća dug ostavitelja u vrijednosti nasljeđene imovne.

ali po Zakonu o obveznim odnosima dug koji ima osobna svojstva nasljednici nisu dužni vračati (dug jamca,kartice itd.)

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika.

 

ako odvjetnicima bilo kako priznaš dug

dužan si i vračati dug koji priznaš i u iznosu koji priznaš

odvjetnicima ne potpisivati nikakve papire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija