Jump to content

sklapanje braka u RH


anna1111

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Moj zaručnik i ja smo iz BiH, on ima BH pasoš, a ja HR putovnicu, ali i BH osobnu i prebivalište ovdje.

Planiramo se uskoro vjenčati,odnosno, sklopiti brak u općini, a želja nam je uvijek bila to uraditi u Splitu, jer nas za taj prekrasni grad vežu divne uspomene.

Zanima me je li to moguće ili bih ja prvo trebala prijaviti prebivalište u RH i izvaditi osobnu iskaznicu RH, odnosno, preseliti se tamo, pa tek onda?

 

Bila bih vam zahvalna na pomoći. Možda netko već ima iskustva s ovakvom problematikom?

 

Ana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ćete najbolju informaciju dobiti ako se direktno obratite matičnom uredu, iznesete svoj slučaj i pitate što Vam sve od dokumenata treba za sklapanje civilnog braka u RH

 

Evo vam kontakt podaci

 

Odsjek za osobna stanja građana

 

Voditeljica odsjeka: Jadranka Pleština

tel: 021/300-270

fax: 021/300-167

e-mail: maticarstvo@udu-sdz.hr

 

Obavlja upravne i druge stručne poslove koji se odnose na osobna stanja građana i poslove matičarstva, te evidencije o hrvatskom državljanstvu. U okviru Odsjeka za građanska stanja djeluje Matični ured Split kao posebna ustrojstvena jedinica.

 

Matični ured

SPLIT Matično područje

Split, Domovinskog rata 4

tel.:021/300-111(centrala)

fax.: 021/300-167

Uredovno radno vrijeme: svaki dan 8,00-13,00

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija