Jump to content

otpremnina,burza,invalidska


lanabe

Preporučene objave

pomoć molim,da li je netko prošao kroz nešto slično. bila na bolovanju od 5.9.2010-15.4.2011 zatim koristila godišnji te ponovo završila na bolovanju od 17.5.2011.u trećem sam bila na invalidskoj treći put, naravno invalidnost nije utvrđena.mislim da opet imam pravo predati papire no u velikoj sam dilemi, naime na poslu postoji lista tehnološkog viška na kojoj sam i ja ali naravno čeka se povratak sa bolovanja.ukoliko prihvatim otkaz kao tehnološki višak imam pravo na otpremninu koja je četiri puta veća nego ako bi otišla kojim slučajem u invalidsku.imam 32 godine staža i niz zdravstvenih tegoba da jedva obavljam osnovne dnevne poslove po kući.dakle nekoliko pitanja. imam li pravo ako sam na burzi koristiti bolovanje. mogu li sa burze u invalidsku, imaju li oni nekog svog liječnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pojašnjenje: trenutno sam zaposlena, na bolovanju sam,prijedlog poslodavca je da sam tehnološki višak.bojim se da da će firma u stečaj ili slično jer već godinama ne isplaćuje plaće na vrijeme i grca u dugovima.Mišljenj sam da je bolje uzeti trenutno ponuđenu otpremninu ali mi nije jasno ako mi je bruto plaća bila cirka 3200 kuna kako mi otpremnina prema neslužbenoj informacij za 32 godine staža može iznositi samo 22000 kuna.Na upit kako tako malo spominje se specifičnost mog slučaja. Može li meni poslodavac otpremninu isplatiti u obrocima(njegov prijedlog). Dok sam na bolovanju zaštičena sam no želim prekinuti ovu agoniju i strah hoće li mi bolovanje biti produženo ili ne unatoč mišljenima doktora specijalista. pitanje pod broj 1) za izračun otpremnine kao prosjek smiju li se uzeti mjeseci u kojima sam imala bolovanje ili samo ona tri mjeseca koja sam cijeli mjesec radila

 

2) imam li pravo sa zavoda za zapošljavanje i dalje predavati svakih šest mjeseci zahtijev za utvrđivanje radne sposobnosti

 

jesam li sada bila bar malo jasnija

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija