Jump to content

ZUP/ZUS


Lana28

Preporučene objave

Bok! Imam jedno pitanjce u vezi ZUS-a, učiti po starom zakonu ili po ovome što je donesen 2010. ali se primjenjuje od 2012?!

 

Odgovaram; u Zakonu piše da stupa na snagu 1.siječnja 2010. i da će se objavit u Narodnim novinama, ali nigdje nije riječ da će se primjenjivati od 2012. Po mom mišljenju treba uičiti po novom... pa ne treba proći dvije godine za prilagodbu jer se nije puno toga mijenjalo, već su uvedeni neki novi pojmovi.

eto... !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lana28 je napisao:

Bok! Imam jedno pitanjce u vezi ZUS-a, učiti po starom zakonu ili po ovome što je donesen 2010. ali se primjenjuje od 2012?!

 

Odgovaram; u Zakonu piše da stupa na snagu 1.siječnja 2010. i da će se objavit u Narodnim novinama, ali nigdje nije riječ da će se primjenjivati od 2012. Po mom mišljenju treba uičiti po novom... pa ne treba proći dvije godine za prilagodbu jer se nije puno toga mijenjalo, već su uvedeni neki novi pojmovi.

eto... !

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_02_20_483.html

 

Članak 92.

 

Ovaj Zakon stupa na snagu 1. siječnja 2012., a objavit će se u »Narodnim novinama«. - a donešen 29. siječnja 2010.

 

STARI ILI NOVI...HMM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lana28 je napisao:

Bok! Imam jedno pitanjce u vezi ZUS-a, učiti po starom zakonu ili po ovome što je donesen 2010. ali se primjenjuje od 2012?!

 

Odgovaram; u Zakonu piše da stupa na snagu 1.siječnja 2010. i da će se objavit u Narodnim novinama, ali nigdje nije riječ da će se primjenjivati od 2012. Po mom mišljenju treba uičiti po novom... pa ne treba proći dvije godine za prilagodbu jer se nije puno toga mijenjalo, već su uvedeni neki novi pojmovi.

eto... !

 

učiš po starom jer novi stupa na snagu tek 2012. a što se tiče promjena - ima dosta tehničkih promjena jer se osniva više upravnih sudova, pa treba to sve organizirati. eto, tako su nama rekli na pripremama u 4. mjesecu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok! naravno po starom, uopće nisam skužila da je ZUS u pitanju, krivo sam pročitala. Ja mislila da je ZUP-već sam se smrzla kad sam pročitala da je je primjena od 2012. nikak mi nije bilo jasno, jer novi ZUP odavno već koristim na poslu i nemoguće mi je bilo da stupa snagu 2012. godine.

uh, olakšanje. ZUS sam prošla, ali mislim da ću rokuniti i ZUP i ZUS jer mi se sve pomiješalo i kaos mi je! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zara01 je napisao:

Pa odlučuje II st. tijelo a ako takvog tijela nema, onda odlučuje središnje tijelo državne uprave. Radi se o javnopravnim tijelima.

 

U drugom čl. spominju se tijela državne uprave, lok i reg. samouprave.... o sukobu nadležnosti odlučuje sud.

 

ali u 1. članku piše tko su javnopravna tijela. a ova tijela koja se spominju u 2. stavku su isto javnopravna tijela. ne znam, mislim da sam već luda od svega jer nikako ne mogu shvatiti razliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija