Jump to content

Ostavinska nakon pokojnog oca pomozite mi hitno je Hvala


marija28

Preporučene objave

Nadam se da ću uspijeti objasniti,dosta je konplicirano.

Otac je bio u braku s mojom mamom i sudski su raskinuli brak.Nakon mame upoznao je ženu s kojom je živio 20g. u izvan bračnoj zajednici i 2007g. ta je zajednica prekinuta, pokrenuli su sudski spor oko imovine,koja nije završila zato što je tata umro 2011g.spor je prekinut.S tom ženom je tata imao kuću u kojoj su suvlasnici oboje, auto i ranč odnosno zemljište.Šta ja tu nasljeđujem. Nakon te žene upoznao je još jednu.Bili su skupa 3g, ona je u braku i odselila se je od svog muža, a tata ju je posječivao tamo di je ona živila ponekad jer je znao i spavati u kući svojoj kod bivše, 2011g. par mjeseci prije smrti tata kupio stan i doselila se i ta žena sa sinom svojim(koji je tamo povremeno znao spavati),kad je on spavao kod njih tata nije ).Sada nakon tatine smrti ona se je tek rastala i potražuje stan od tate. Dali ima pravo na to.

I još jedno pitanje: tiče se grobnog mjesta koje sam ja i ta zadnja žena zajedno uzeli jer tat nije imao grobno mjesto mislim da glasi na nju moguli ga ja na ostavinskoj dobiti, odnosno dali mogu to navesti ako glasi na nju.

Nadam se da sam donekle razjasnio.

Unaprijed Vam Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vanbračna zajednica ja zajednica "neoženjenog muškarca i neudatežene" koja traje najmanje tri godine

ili krače ako je u toj zajednici rođeno djete.

stan koji je otac kupio

nasljeđuju njegovi nasljednici (prijateljica to nije ako je bila u braku dok je živila sa drugim)

iz prve vanbračne zajednice izdvaja se osobna imovina 1/2 i druga 1/2 (očeva) djeli se na njegove nasljednike (djecu , vanbračna zajednic je prestala postojati)

kao nasljednik imaš pravo preuzeti postupak utvrđivanja zajedničke stečevine (pošalji obavjest nadležnom sudu o preuzimanju postupka ili angažiraj odbvjetnika čije troškove snosiš sama)

u nadležnom matičnom uredu treba prijaviti nasljednike i imovinu (nove vlasniče listove )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija