Jump to content

Dijete branitelja, stambeno pitanje?


lecchan

Preporučene objave

Pročitao sam što se dalo naći po googleu ali ništa konkretno, a ne znam koga pitati ili se obratiti pa ako može pomoć..

Otac je poginuo u ratu, i živim s majkom u obiteljskoj kući nemamo nikakvih problema ali danas-sutra da krenem dalje u osnivanje obitelji ne vidim financijskog načina za doći do svog krova nad glavom..

 

dakle 86' sam godište, ličko-senjska županija, nemam nikakve nekretnine ni sličnoga na sebi pa me zanima imam li ikakvo pravo glede pomoći s stanbenim zbrinjavanjem, ako da kakvo?

 

Bio bih jako zahvalan na bilo kakvim informacijama i pomoći

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je kuća bila bračna stečevina i na ostavinskoj si se odrekao svog djela u korist majke ,nemaš pravo na stambeno zbrinjavanje po ZOPHBDR

ako je kuća izgrađena kreditim odobrenim preko Ministarstva (MOBMS) tada je kuća zajednička (od nsljednika poginulog branitelja)

ako je kuća osobna imovina majke

tada imaš pravo na stambeno zbrinjavanje po važečim ZOPHBDR

ali moraš imati prebivalište na drugoj adresi a ne na majčinoj kući (ako živiš sa roditeljem/ima u odgovarajučem stambenom prostoru smatra se da si stambeno zbrinut)

 

ko prima obiteljsku mirovinu iz poginulog hrvatskog branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljska kuća je sagrađena prije rata, glede ostavinske nemam pojma što je s tim jer sam bio balavac, mirovinu sam primao ja negdje do 2009 dok sam išao na fax, majka radi.

 

dakle ako je ovo s ostavinskom u redu, trebao bih se prijaviti na drugu adresu i ima šanse da dobijem jednosoban stan 35kvadrata(povlaštenim kreditom ili free?) ili neku lovu(24k eura) koja bi mi isto igrala glede adaptacije kuće, tj. izređivanja gornjeg kata jer zbilja postajem prestar za živjeti u jednoj sobi, a nikako mi se ne sviđa ulazak u kredit do kraja života za stan :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija