Jump to content

problem s uknjižbom kuće


Alen3

Preporučene objave

Poštovani,

pokušat ću ukratko opisati problem a nadam se da ću dobiti nekakav odgovor. Naime krenuo sam s idejom da odradim uknjižbu kuće u katastarskom operatu i zemljišnim knjigama. Radi se o nadogradnji i dogradnji obiteljske kuće prema građevinskoj dozvoli od 1980. godine. Kuća se nalazi na dvije čestice koje graniče sa problematičnim susjedom. Dakle potrebno je načiniti spajanje tih dviju čestica u jednu te obnova jedne međe s susjednom (zbog neprepoznatljivosti stare međe). Geodet izlazi na teren te uz prisutnost susjeda određuje među i uz slaganje obje strane postavlja međašni znak. Nakon što geodet pripremi elaborat poziva susjeda da potpiše istog no on to odbija i kao razlog odbijanja navodi da mu se zauzvrat daju prava služnosti na nekretninama u vlasništvu stranke a u njegovu korist što nije predmet u ovom slučaju. Kako dalje postupiti? Da li je moj jedini izlaz sudsko uređenje međe ili mogu kuću uknjižiti na neki način i bez susjedovog potpisa? Nelogična mi je činjenica da ja nadograđeni dio kuće ne mogu ucrtati samo s građevinskom dozvolom bez obzira na međe s graničnim česticama?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija