Jump to content

Ostavinska rasprava - neuručivanje poziva


zvirinovnik

Preporučene objave

Pošovani,

 

ne znam da li je ovo pitanje već bilo postavljeno, ali evo mog problema.

Vrši se ostavinska rasprava nad tetkinom imovinom čiji sam i ja zakonski nasljednik zajedno sa mojim tatom.

Međutim druga tetka ima neke svoje računice i ne paše joj da ja budem na toj raspravi jer sam čvršća od mog tate.

Moj tata je dobio poziv na raspravu prije 2 dana - a rasprava se održava sljedeći tjedan.

Dobio je na svoju adresu poziv i za mene, iako sam ja već godinama stanovnik drugog grada i drugi pozivi na ostavinske rasprave su mi dolazili na moju vlastitu adresu.

Rekla sam tati da odbije primiti poziv u moje ime (iako mi nije jasno ni kako su mu u pošti mogli dati moju kuvertu i tražiti od njega da potpiše preporučeno pismo ako on nema punomoć za preuzimanje moje pošte). On je odbio.

Sad me zanima što da ja radim?

Da li se rasprava smije održati ako meni poziv nije uručen?

Da li da ja zovem bilježnika i tražim da mi se poziv uruči na moju adresu jer sam "čula da je došao poziv tati"?

Da li da uputim pismeni prosvjed što se moja pošta šalje na adresu na kojoj me nema već 20 godina?

 

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvirinovnik je napisao:

Pošovani,

 

ne znam da li je ovo pitanje već bilo postavljeno, ali evo mog problema.

Vrši se ostavinska rasprava nad tetkinom imovinom čiji sam i ja zakonski nasljednik zajedno sa mojim tatom.

Međutim druga tetka ima neke svoje računice i ne paše joj da ja budem na toj raspravi jer sam čvršća od mog tate.

Moj tata je dobio poziv na raspravu prije 2 dana - a rasprava se održava sljedeći tjedan.

Dobio je na svoju adresu poziv i za mene, iako sam ja već godinama stanovnik drugog grada i drugi pozivi na ostavinske rasprave su mi dolazili na moju vlastitu adresu.

Rekla sam tati da odbije primiti poziv u moje ime (iako mi nije jasno ni kako su mu u pošti mogli dati moju kuvertu i tražiti od njega da potpiše preporučeno pismo ako on nema punomoć za preuzimanje moje pošte). On je odbio.

Sad me zanima što da ja radim?

Da li se rasprava smije održati ako meni poziv nije uručen?

Da li da ja zovem bilježnika i tražim da mi se poziv uruči na moju adresu jer sam "čula da je došao poziv tati"?

Da li da uputim pismeni prosvjed što se moja pošta šalje na adresu na kojoj me nema već 20 godina?

 

Ja bih se osobno pojavio na sudu zakazanog dana i tamo obrazložio gore navedenu situaciju....po mogučnosti uz odvjetnika,ali može i bez njega,s time da budete potkovani ,odnosno upoznati samim predmetom ostavinske rasprave i normalno zatražiti svoj dio ako Vas spada ili odustati uz obrazloženje da svoj dio.....ako Vam što pripada poklanjate i dajete u vlasništvo .... rođaku...koljeno itd...

 

Malo mi je čudno da niste dobili poziv,a izjavljujete da živite kao stanovnik u drugom gradu duže god.(Smatram da ste uredno prijavljeni na navedenoj adresi(prebivalište,boravište,odjava itd...)

 

Pojavite se na sudu i zatražite odgodu ostavinske rasprave iz razloga što Vam nije uručen poziv na pravu adresu i iz razloga što niste upoznati sa predmetom ostavinske rasprave,nego ste dobili usmenu obavijest od svog oca.

 

Unaprijed hvala na odgovorima.

:kavica: :kavica:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozivi se šalju na adrese prema smrtovnici. Onaj tko je prijavljivao podatke u smrtovnici, očito je uz Vaše ime stavio tu adresu.

Činjenica što niste primili poziv, ne treba biti prepreka da dođete na ročište, pogotovo jer znate za mjesto i vrijeme održavanja.

Nema nikakve potrebe za prosvjedima i prigovorima...

Otiđite, i eventualne prigovore izjavite direktno na zapisnik.

Nema nikakve potrebe za odgađanjem, zbog jedne takve sitnice. Nemojte propustiti reći na ostavini koja je vaša adresa, kako bi vam rješenje dostavili na kućnu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija