Jump to content

Žalba na rješnje o ovrsi, 2/3 dugovanja isplaćeno...


VT99

Preporučene objave

Poštovani,

 

 

 

Danas sam dobio rješenje o ovrsi na iznos od 3.200kn. Dio od ovog dugovanja 2.200kn sam platio prije 20 dana po računima koji su navedeni u otvorenim stavkama od ovrhovoditelja (datum prijedloga ovrhe je iz srpnja 2011). Tako da je moje dugovanje po glavnici sada 1.000kn koje sam također planirao u ponedjeljak platiti.

 

Može li mi itko dati prijedlog na što da pišem žalbu, da li ću moći uvrstiti u žalbu i uplatnicu od ponedjeljka iako sam danas dobio rješenje te najbitnije kako da izbjegnem trošak rješenja od 885,00kn?

 

 

Puno hvala

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ovršno rješenje donio javni bilježnik onda trebate uložiti prigovor, a ako ga je donio sud onda žalbu.

Važno je da točno naznačite broj predmeta (ovrv...)kome upućujete prigovor/žalbu (općinskom sudu, sudu putem bilježnika..)

ovhovoditelja i ovršenika.

predmet: prigovor/žalba (na rješenju vam stoji uputa o pravu na žalbu pa se vodite time)

Navedite koji ste dan dobili Rješenje.

Naznačite da nije točno da ste dužni iznos od 3200,00 kn kako stoji u prijedlogu jer ste

dana ____ uplatili iznos od _________

dana _____uplatili iznos od ___________

dana _____uplatili iznos od_______

te da predlažete da se navedeno rješenje stavi van snage, te da vas se ne tereti za trošak ovršnog postupka jer ste većinu dugovanja isplatili prije dobivanja rješenja o ovrsi, a da ste ostatak duga svakako planirali podmiriti.

Svakako pošaljite da povratnicom, kako biste imali dokaz da ste poslali.

 

Dobro bi bilo kopiju svega poslati i direktno ovrhovoditelju i/ili njegovom punomoćniku, ako ga ima, jer će možda kad vide da ste dug u cijelosti podmiriti sami povući prijedlog za ovrhu i nećete morati na sud ( u takvom slučaju često odustanu od potraživanja troškova samog ovršnog postupka)

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija