Jump to content

Poslodavac krši zakon,što napraviti?


nikolina9

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zanima me koje akcije mogu poduzeti i koliko mi se to isplati u slučaju da je poslodavac, a u pitanju je udruga,

 

1)otpustio dvoje ljudi u periodu u kojem je zaposlio jednog radnika preko državne potpore : sufinanciranje/financiranje nezaposlenih osoba u javnom radu i planira to učiniti opet?

 

2)Ima radnika kojeg plaća na crno.

3)ne isplaćuje prekovremene, i tjedan sadrži više prekovremenih nego što je to zakonom dozvoljeno

 

Isto tako me zanima što napraviti kada te isti poslodavac optuži za kršenje etičkog kodeksa,ako si nekome u privatnom razgovoru izrekao sve ono što si vidio, s tim da je moguće da je jedna od osoba kojoj je to i rečeno član nadzornog odbora.

 

Prijeti mi se otkazom, iako je sve navedeno istina i dokazivo, uz svjedoke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno na odgovoru,tako sam i mislila,ali ne znam kome to prijaviti i da li to recimo prijaviti i nadzornom odboru?

 

a što se tiče etičkog kodeksa,oni su meni to poslali mailom,bez da su mi naveli imena osoba kojima sam ja navode rekla. Da li mi moraju navesti imena i predočiti pritužbu,jer sumnjam da ju je podnijela osoba koju su naveli,a kojoj nisam ništa ni rekla, već moj šef koji je rekao toj osobi da to napravi? Da ne ulazim preduboko,nadzorni odbor nije baš objektivan,jer su svi u nekim međusobno intimnim vezama,itd..

 

Ne znam kako nastupiti,a da sebi ne nanesem štetu.

 

Hvala unaprijed,

N.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija