Jump to content

Odvjetnik nestao - prekršaj u postupku


NasciturusL

Preporučene objave

Početkom ožujka ove godine imala sam prometni prekršaj. Radilo se o kretanju sa crvenog svjetla na raskrižju gdje sam u koloni bila treće vozilo. Razmak između vozila se propisno poštivao, međutim na kretanju na zeleno svjetlo prvi auto-auto škola krenuo je pa potom stao jer mu se vozilo ugasilo; drugi auto je krenuo i naglo zakočio, a ja sam se uslijed kretanja i naglog zaustavljanja doslovno prislonila na stražnji branik vozila ispred sebe (prvom vozilu-auto školi nije bilo nikakve štete i bez zadržavanja na mjestu "nesreće" nastavio je dalje). Štete na mom vozilu nije bilo gotovo nikakve (osim malo izgrebane registarske pločice), a na vozilu ispred mene jedna ogrebotina, zasigurno ne prevelike materijalne štete. Gospođa koja je vozila dotično vozilo inzistirala je zbog prethodnih loših iskustava da se pozove policiju, što smo i učinili. Ona je na mjestu suvozača prevozila svoju kćer od 13/14god. koja se po dolasku policije počela žaliti na bolove u vratu iako nikakih drugih vidljivih ozljeda nitko nije imao. Na to su policajaci djevojčicu uputili na hospitalizaciju, a sve je izgledalo poput kakve izrežirane farse jer želim naglasiti da pri kretanju na semaforu nije bila postignuta brzina veća od 10km/h te uz poštivanje sigurnosnog razmaka i bez većih oštećenja vozilu, te korištenja sigurnosnog pojasa kojeg su svi putnici u vozilu imali, nisu mogle nastati tko zna kakve ozljede, a na kakve su se oštećeni pozivali. Uglavnom, policajci su me kaznili kaznom od 2500,00kn kvalificirajući događaj kao prometnu nesreću sa tjelesnom ozljedom (a što je po mom mišljenju tek trebalo utvrditi).

Nakon 30 dana primila sam optužnicu i bila pozvana pred sud gdje se na prvom ročištu sutkinja nije pojavila iz privatnih razloga i isto je odgođeno. Rezignirana serijom loših događaja angažirala sam odvjetnika koji je moj polubrat, ali iz ne baš idealnih odnosa, no pristao je pružiti pomoć koja je u tom trenutku dobro došla jer sam student bez primanja i plaćanje kazne a čiju visinu ionako osporavam nisam mogla, nemogu niti smatram pravičnom platiti. Dakle, po zakazanom drugom ročištu odvjetnik je istog navodno odgodio. Nakon tog događaja on nestaje!! Zatvara ured, dakle nema fizičke adrese na koju mogu pokucati, telefon mu je ugašen, i nemože ga se nikako i preko nikoga kontaktirati. Od nekih poznatih ljudi rečeno mi je da nikakvi novi pozivi za sud u vezi mog predmeta nisu stizali. Na stranu loši obiteljski odnosi, situaciji se odnosim objektivno - odvjetnik ima moju punomoć, a premda je živ i zdrav ja do njega nemogu doći, informacije o svom predmetu ne dobivam i nemogu dobiti, neznam kako cijeli postupak funkcionira i bojim se da mi nije pružena adekvatna pravna zaštita. Strah me da sam kao prvo žrtva ljudi koji su odglumili oštećene i smjeraju u posebnim parnicama od mene potraživati koješta,a s druge strane, odvjetnika koji je nestao i koji me izlaže raznim rizicima. Ne bih htjela, karikirano, doći u situaciju da se nađem na granici pa da me zbog neodazivanja na sudske pozive prisilno privedu ili slično. A bez objašnjenja situacije kvalifikacija 'prometni prekršaj s tjelesnom ozljedom' ne zvuči lijepo, a i kazna ne spada u rang onih nižih. Molim nekoga tko ima iskustva sa sličnim situacijama ili je stručan u istima da me uputi na određeno djelovanje??

Unaprijed se zahvaljujem svima takvima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najbolje otići na sud (ako još imate prvi poziv da se može vidjeti broj spisa i koji ga sudac vodi) raspitati se o slučaju, reći kao i ovdje da je odvjetnik zatvorio ured i da više nije vaš zastupnik (obavijestiti sud o nastalim promjenama)

Te obavijestiti sud da slijedeće pozive šalju samo vama!

 

Što se tiče potraživanja zbog ozljeda vi ne utječete na to već osiguranje koje isplaćuje štetu a vjerujte ni oni ne daju novce tek tako, tako d će i oni tražiti policijski zapisnik da vide oštećenja i da pobijaju ozlijede koje su nesrazmjerne sa oštećenjima na autu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno. Nažalost, nemam više nikakvih papira, lakovjerno sam, bez da kopiram pa makar i naizgled običan poziv, sve papire predala odvjetniku u spis. Tako da nemam niti poziv, pa time ni broj predmeta, niti zapisnik od policije, niti potvrdu o imovnom stanju koju sam pribavila i sl. No, dobro, pokušat ću iskrenim nastupom pred sutkinjom ukazati na problem.

Još samo jedno pitanjce: ima li smisla da možda angažiram drugog odvjetnika? ili je bolje sam se pojaviti na nekom ročištu? Angažiranjem drugog odvjetnika postoji mogućnost da će svoje usluge naplatiti, odnosno hoće, a to bi moglo premašiti i sam iznos kazne,zar ne? I, vjerovatno sam samo malo preparnoična, ali postoji li mogućnost da me "privedu na granici" ili štogod slično? :-? Odnosno, koliko brzo se šalju ti pozivi, jer u principu neznam jesam li bila pozvana još koji put (nakon ta 2) ili ne? Budući da su prva 2 poziva uslijedila vrlo brzo za naš sustav- u roku 2 mjeseca oba. :vrti: I još ovo: može li se dotičnog prijaviti HOK-u budući da imam saznanja kako mu ovo nije prvo iskustvo nestajanja od stranke, tj. stranaka, odnosno postoji barem 5 osoba kojima se ne javlja, ne odgovara, a ovo je već treća promjena adrese ureda? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

angažiranje odvjetnika po meni neće rezultirati ničim pozitivnim, sve možete i sami na sudu postići ( maximalno smanjenje kazne) samim svojim postupkom, odlaskom na sud i raspitati se tko vodi postupak i dogovoriti sa sudcem da vama doma šalje poziv, kako je već napisano!

 

prijava odvjetnika HOK-i može pomoći kod sljedećih angažiranja odvjetnika i mogućnosti zabrane obavljanja djelatnosti odvjetniku!!

 

postoji mogučnost "problem " sa policijom ne samo na granici nego i u obićnoj kontroli prometa ili nečem drugom!

ukoliko sud vaše ponašanje okarakterizira kao izbjegavanje postupka može izdati naredbu za vaše dovođenje kad vas se zatekne ( pa bilo to na granici, u prometu ili kad budete vadili osobnu iskaznicu ili putovnicu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija