Jump to content

Dali netko zna..


Bi12

Preporučene objave

Umirovljen sam prije godinu dana znači 2010god. točka 11, profesinalna nesposobnost za rad,pripadnik sjp u ratu kasnije radio u morhu do umirovljenja.. otpremnina 3 plače od kojih je uzet naravno porez.. dali imam pravo na 525 kuna po mjesecu ratišta ili ne?? ako da kako ga ostvariti??

hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bi12 je napisao:

Umirovljen sam prije godinu dana znači 2010god. točka 11, profesinalna nesposobnost za rad,pripadnik sjp u ratu kasnije radio u morhu do umirovljenja.. otpremnina 3 plače od kojih je uzet naravno porez.. dali imam pravo na 525 kuna po mjesecu ratišta ili ne?? ako da kako ga ostvariti??

hvala..

 

Imaš pravo... ako je čl.11 profesionalna nesposobnost

 

Imaš na istom postu odgovor, odnosno pitanje u vezi 525 kn po mjesecu provedenih na ratištu. (vinkovci.. dao odgovor)

Navodno da Zakon vrijedi od 31.12.2002.god.

 

Malo prolistaj. Osobno nisam siguran, a i za mene je kasno jer sam također iz istih razloga otišao 01.01.2001. ali sa otpremninom sam u ono vrijeme bio zadovoljan.

Za ostvarenje istog... smatram da u morhu postoji socijalna radnica ovlaštena za takove poslove.

Otiđi u referadu šefu upravnih poslova i pitaj.

 

Neka kolege isprave i pomognu kolegi koji znaju više pojedinosti o navedenoj temi.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokušavao sam dobiti morh telefonom i kad sam uspio gospođa mi je rekla da navodno pravo na 525 kuna imaju samo oni koji odlaze u mirovinu po točki 6a. i da se je koliko ona zna zakon promjenio 2009 god, te da se tim zakonom ukinulo pravo 525 kuna ako se ode u mirovinu po točki 11 prof, nesposobnost za rad. kako ona kaže samo ako ideš po 6a, imaš pravo a sve ostalo otpada.. Valjda je tako, neznam a i neznam kog drugog pitati..

LP..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do prije 2-3 godine je isplata otpremnine 525 kn za one koji su u mirovini po točki "6a" i "11 profesinalna" normalno funkcionirala, e sad da li je nešto promijenjeno unazad dvije godine ne znam, moguće je, ali ja bi se na tvom mjestu dodatno raspitao, ako je zakon promijenjen 2009. mora negdje biti i objavljen, zovi opet MORH, ili idi kod nekog pravnika, oni bi trebali biti upoznati sa svim zakonima, i njihovim izmjenama

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju članka 10. stavka 3. Zakona o obrani (»Narodne novine«, broj 33/02, 58/02 i 76/07), članka 174. i 188. Zakona o službi u Oružanim snagama Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 33/02, 58/02, 175/03, 136/04 i 76/07) donosim

 

ODLUKU O VISINI OTPREMNINE ZA DJELATNE VOJNE OSOBE KOJIMA SLUŽBA PRESTANE ZBOG PREUSTROJA ILI SMANJENJA SNAGA S PRAVOM NA MIROVINU

 

 

(Urednički pročišćeni tekst, „Narodne novine“, broj 56/09 i 153/09)

 

 

I.

Djelatnoj vojnoj osobi kojoj na temelju članka 6. Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba (»Narodne novine«, broj 128/99, 129/00, 16/01, 22/02 i 41/08), (u daljnjem tekstu Zakon) prestane služba zbog potreba službe s pravom na starosnu mirovinu, pripada otpremnina u iznosu od tri proračunske osnovice u skladu s člankom 51. Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike (»Narodne novine«, broj 93/08, 23/09 i 39/09).

 

II.

Djelatnoj vojnoj osobi kojoj na temelju članka 6.a Zakona, prestane služba zbog utvrđene nemogućnosti daljnjeg profesionalnog razvoja s pravom na invalidsku mirovinu pripada otpremnina u svrhu novog zapošljavanja u drugoj karijeri u visini šest mjesečnih bruto plaća osobnog čina.

Iznimno od stavka 1. ove točke otpremnina u svrhu novog zapošljavanja ne pripada djelatnoj vojnoj osobi s kojom se sklopi sporazum o prijemu u državnu službu u svojstvu državnog službenika.

 

 

III.

 

Djelatnoj vojnoj osobi kojoj na temelju Zakona o mirovinskom osiguranju (»Narodne novine«, broj 102/98, 127/00, 59/01, 109/01, 147/02, 117/03, 30/04, 177/04, 92/05, 79/07 i 35/08), prestane služba zbog potreba službe s pravom na starosnu ili prijevremenu starosnu mirovinu, pripada otpremnina u iznosu od tri proračunske osnovice u skladu s člankom 51. Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike (»Narodne novine«, broj 93/08, 23/09 i 39/09).

 

IV.

Djelatnoj vojnoj osobi kojoj na temelju članka 11. Zakona prestane služba s pravom na invalidsku mirovinu temeljem rješenja zdravstvene komisije Ministarstva obrane, pripada otpremnina u iznosu od tri proračunske osnovice u skladu s člankom 51. Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike (»Narodne novine«, broj 93/08, 23/09 i 39/09).

 

V.

Osobama iz točke II. ove Odluke koje imaju priznat status hrvatskog branitelja uvećava se otpremnina ovisno o vremenskom razdoblju sudjelovanja u Domovinskom ratu na način da se za svaki puni mjesec dana sudjelovanja u Domovinskom ratu otpremnina uvećava za iznos od 525,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija