Jump to content

molim pomoć u vezi ugovora o doživotnom uzdržavanju


Nikola1111

Preporučene objave

poštovanje,

imam sljedeće pitanje. nakon smrti strica (koji je imao dva brata – jedan od njih moj otac, te nije imao djece) pokrenuta je parnica koju su moji rođaci (djeca drugog brata) dobili izjavivši da je njihov otac imao usmeni(!) ugovor doživotnog uzdržavanja sa stricem (svojim bratom). s obzirom da u zakonu o obveznim odnosima (nn 35/05 čl. 580. st.1) jasno stoji da (citiram) „ugovor o doživotnom uzdržavanju mora(!) biti sastavljen u pisanom obliku te ovjeren od suca nadležnog suda ili potvrđen (solemniziran) po javnom bilježniku ili sastavljen u obliku javnobilježničkog akta” molio bih da mi objasnite kako je moguće sastaviti usmeni ugovor ovakvog tipa i ovjeriti ga.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Istina je da ugovor o doživotnom uzdržavanju mora biti sastavljen u pismenom obliku i ovjeren kod javnog bilježnika .

Pretpostavljam da su Vaši rođaci u parnici potraživali sve

troškove koje su imali s osnova uzdržavanja strica i da su to

prikazali kao dug ostavitelja ,i to potkrijepili dokazima i dvjedocima .Primatelji nasljedstva odgovaraju i za dugove ostavitelja.

Bez presude i valjane dokumentacije nije moguće dati siguran

savjet ili mišljenje.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija