Jump to content

Iz Invalidske mirovine u braniteljsku


Nicky

Preporučene objave

08.01.2008 sam iz MORH-a otišao u mirovinu,no mirovina u kojoj sam jest civilna invalidska mirovina.Registrirani sam branitelj iz domovinskog rata,a u civilnu invalidsku mirovinu sam otišao jer sam operirao mjehur i time dobio profesionalnu nesposobnost i častan otpust.Zanima me da li se ta civilna invalidska mirovina može prevesti u neku drugu po članku 6. ili 6a. te ako je to moguće što učiniti i kome se obratiti.Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me jer i ja imam isto taku mirovinu tj.civilnu vojnu sa opcom nesposobnoscu i invaliditet od 60 posto na donje extrmitete,

imam vise od 100 dana aktivnnog sektora na linijama i 43 god star

 

ako moze mi tkop reci kome se obratiti za to da dobijem neku braniteljsku mir.jer ovi svi srivaju te zakone ko zmija noge kao da svoje novce daju nama

 

molim ako me moze tko uputiti na koju adresu da se obratim ja sam iz zd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stjecanje prava na invalidsku mirovinu prema ZOPHBDR-u zbog postojanja opće ili profesionalne nesposobnosti za rad uvjetovano je postojanjem statusa HRVI prema Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji («Narodne novine», broj 137/09.), koji je stupio na snagu 21. studenoga 2009.

 

Znači, ako nemate status HRVI ne možete u invalidsku braniteljsku mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DA A KOJA UOPCE IMNAMO PRAVA!!!

kad su cede dobili veca prava od nas

kad smo teret ovoj drzavi koju smo stvorili

kad bi manje krali mi bi zivjeli dostojanstveno

da malo provjere laznjake izmedu nas koji nisu ni metka vidjeli,a imaju velikeee mirovine

da sluzbe rade posteno i da te savjetuju ali ne bolje da neko da eure za mirovinu i to laznu

i td ima toga puno za nabrajati koje grijehe imaju!!!!

 

zao mi ko psu sto sam dosao 90-tih u RH i ostao tu,jer to je sve samo ne ona zemlja za koju smo se borili a Boga mi da imaju sve vise unutarnjih neprijatelja sa takim ponasanjem :srednji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

micopuma je dana 8.10.2011 u 14:04 napisao:

Postovani Prije 11 godina sam imao tesku saob.nesrecu par sati nakon posla,a bio sam pripadnik 7gbr-DVO pod ugovorom sa vojnickim cinom i rasporeden po ves-u na duznost otrova.

 

:-?

 

U čemu je problem?

 

DA A KOJA UOPCE IMNAMO PRAVA!!! kad su cede dobili veca prava od nas kad smo teret ovoj drzavi koju smo stvorili kad bi manje krali mi bi zivjeli dostojanstveno da malo provjere laznjake izmedu nas koji nisu ni metka vidjeli,a imaju velikeee mirovine da sluzbe rade posteno i da te savjetuju ali ne bolje da neko da eure za mirovinu i to laznu i td ima toga puno za nabrajati koje grijehe imaju!!!!

 

:-?

 

Ja sam bio dva puta (teže) ranjen (izbušen kao švicarski sir) i to tijekom DR-a (Osijek i okolica - prva linija - Tenja - Nemetin, Baranja, Ilok - Erdut- Vukovar,,,,,,,, tijekom borbenih djelovanja iliti aktivnosti) i hajd da vidimo gdje je tu nepravda?

 

Nikad mi nije palo na pamet da tako pišem protiv države za koju smo se borili.

 

A vi imali prometnu nezgodu dok su mnogi drugi osakaćeni i poginuli na prvoj liniji i borbi tzv "prsa o prsa", (moj je ratni put full kao i ratni put mnogih branitelja).....ipak sam preživio, međutim mnogi branitelji su izgubili život ili ostali zaista invalidi (teški invalidi, ostali bez obitelji i domova - kuća, oboljeli od PTSP-a), kako tjelesno tako i psihički i to na prvoj liniji, a vi tako nezadovoljno pišete odnosno doživljavate DR tj. mislite da ste oštećeni glede vaših prava odnosno htjeli bi imati ista prava kao i oni koji su ranjeni, odnosno ratni put im je bio velikim dijelom na prvoj crti bojišnice.

Koliko znam, odavno su prestale ratne aktivnosti, a vi ste nekoliko godina iza rata nažalost imali prometnu nezgodu ali na osnovi te nezgode ne možete ostvariti ista prava kao oni koji su ratovali.

 

Ako ste nezadovoljni ovim pravima koje ste do sada ostvarili, imate pravo da se žalite mjerodavnim institucijama.

 

;-)

 

Uostalom, niste sami koji tako mislite, ima ovdje korisnika koji su nezadovoljni (ne samo pravima koje su ostvarili već i na ovom portalu izmišljaju neka nova tumačenja zakona i traže objašnjenja nekih zakona koji uopće ne postoje ili da im se "rastumači" i komentira iliti objasni zakon na onaj način koji bi njima odgovarao).

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

micopuma je dana 8.10.2011 u 14:04 napisao:
Postovani Prije 11 godina sam imao tesku saob.nesrecu par sati nakon posla,a bio sam pripadnik 7gbr-DVO pod ugovorom sa vojnickim cinom i rasporeden po ves-u na duznost otrova.

 

:-?

 

U čemu je problem?

 

DA A KOJA UOPCE IMNAMO PRAVA!!! kad su cede dobili veca prava od nas kad smo teret ovoj drzavi koju smo stvorili kad bi manje krali mi bi zivjeli dostojanstveno da malo provjere laznjake izmedu nas koji nisu ni metka vidjeli,a imaju velikeee mirovine da sluzbe rade posteno i da te savjetuju ali ne bolje da neko da eure za mirovinu i to laznu i td ima toga puno za nabrajati koje grijehe imaju!!!!

 

:-?

 

Ja sam bio dva puta (teže) ranjen (izbušen kao švicarski sir) i to tijekom DR-a (Osijek i okolica - prva linija - Tenja - Nemetin, Baranja, Ilok - Erdut- Vukovar,,,,,,,, tijekom borbenih djelovanja iliti aktivnosti) i hajd da vidimo gdje je tu nepravda?

 

Nikad mi nije palo na pamet da tako pišem protiv države za koju smo se borili.

 

A vi imali prometnu nezgodu dok su mnogi drugi osakaćeni i poginuli na prvoj liniji i borbi tzv "prsa o prsa", (moj je ratni put full kao i ratni put mnogih branitelja).....ipak sam preživio, međutim mnogi branitelji su izgubili život ili ostali zaista invalidi (teški invalidi, ostali bez obitelji i domova - kuća, oboljeli od PTSP-a), kako tjelesno tako i psihički i to na prvoj liniji, a vi tako nezadovoljno pišete odnosno doživljavate DR tj. mislite da ste oštećeni glede vaših prava odnosno htjeli bi imati ista prava kao i oni koji su ranjeni, odnosno ratni put im je bio velikim dijelom na prvoj crti bojišnice. Koliko znam, odavno su prestale ratne aktivnosti, a vi ste nekoliko godina iza rata nažalost imali prometnu nezgodu ali na osnovi te nezgode ne možete ostvariti ista prava kao oni koji su ratovali.

 

Ako ste nezadovoljni ovim pravima koje ste do sada ostvarili, imate pravo da se žalite mjerodavnim institucijama.

 

;-)

 

Uostalom, niste sami koji tako mislite, ima ovdje korisnika koji su nezadovoljni (ne samo pravima koje su ostvarili već i na ovom portalu izmišljaju neka nova tumačenja zakona i traže objašnjenja nekih zakona koji uopće ne postoje ili da im se "rastumači" i komentira iliti objasni zakon na onaj način koji bi njima odgovarao).

 

;-)

 

 

Mrljavac , slažem se u potpunosti sa tobom :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija