Jump to content

poslodavac krade državu!


anonimno

Preporučene objave

Moj poslodavac,inače ugostiteljski obrtnik,na očigled svih gostiju i djelatnika svako jutro od 6-9sati,ne izdaje račune,te isto naređuje svojim djelatnicima.Nakon što se napravi poprilična prodaja kava,on lijepo izvadi novce iz kase i spremi u džep.Naravno,kako bi prijavio manji promet te platio manji porez.Kome ga prijaviti?Kakve su kazne za takva djela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazne su grozne.

 

Ad 1) Zatvaranje obrta na najmanje mjesec dana.

Ad 2) Kazna za neizdavanje računa je od 500 do 5000 kn.

Ad 3) Moguća mu je i vrlo izvjesna tužba ODO za utaju poreza (krivično djelo).

Ad 4) Kazna tržišne inspekcije (gospodarske) zbog neevidentiranja prometa (od 2000 - 20000 kn).

Ad 5) Kazna inspekcije porezne uprave (porezne kontrole) zbog utaje utrška, prekršaj, kazna je od 5000 - 50000 kn.

Ad 6) Nevođenje knjige prometa, knjige utroška i prodaje pića ...

 

... treba li Vam još ? Zar Vam se toliko poslodavac zamjerio ? Moguće je da će mu ići u kontrolu knjiga unazad 5 godina pa se i tu svašta može naći.

 

Da li ga mrzite ? Ne daje Vam plaću ? Onda je zaslužio. Ali i on je samo čovjek. I to čovjek kojega vidite što radi. Nažalost, mnogi to rade u mnogo većem opsegu, stradavaju mnogi ljudi zbog toga, svi to vide, svi to znaju, ali im nitko ne može ništa zato jer se radi o nekome tko je velik i nedodirljiv.

 

Maleni će uvijek ispaštati. To Vam sve isto rade i veliki, samo ne tako očigledno kao Vaš poslodavac.

 

Na Vama je odluka : ako zažmirite, sudionik ste.

 

Ako ne zažmirite, možete ga uništiti. I ostati bez posla.

 

Sve ostalo su iluzije. Razmislite što ćete napraviti, to je Vaš život i Vaša odluka. Pozdrav !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... pardon, ispustio sam "naređuje svojim djelatnicima". To je vrlo nezgodno. Kako ćete to objasniti gospodarskom inspektoru ako osobno Vas pronađe da ne izdajete račune ?

 

Ako to ne možete trpjeti, objasnite mu svoj stav, ili ga prijavite ili nađite drugog poslodavca. Kako god odlučite, odluka je Vaša i nemojte nikada požaliti zbog nje. Na Vašem mjestu, ja bih si našao novog poslodavca prije bilo kakvih razgovora sa sadašnjim. Samo, nemojte se razočarati ako to radi i novi. To je žalosna istina i stvarnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad mu djelatnici imaju 10 kn viška,on djeli otkaze,jer oni su lopovi i kradu.A šta je on kad svako jutro krade državu,i time umanjuje državni proračun,i možda jednoj trudnici uskračuje pravo na veći porodinski.Da,svi to rade,ali onda plate programera,da dodje u gluho doba noći i skine promet,a ne ovako,pred stotinama ljudi i to više ni manje nego na jednoj od većih Petrolovih pumpi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... to nikad nije bilo niti će biti. Osim u bajkama. Imam osjećaj da vlasnik postavljenog pitanja zapravo i uistinu ne zna ni sam što bi u toj situaciji sam sa sobom.

 

Odluka je teška. Ako ga prijavi, gubi posao.

 

Ako ga ne prijavi, sudionik je. I još k tome može zaraditi dodatne gluposti, od novčane kazne pa nadalje.

 

Nekako imam osjećaj da bi on htio biti dobar i da mu i poslodavac bude pošten. Ja mu u ovoj situaciji mogu samo ponoviti : neka si pod hitno nađe posao kod poštenog poslodavca (odmah, danas) i neka prijavi sadašnjeg poslodavca a) Poreznoj upravi (kontrola poslovanja), b) gospodarskoj inspekciji (neizdavanje računa), c) Inspekciji rada (jer će najvjerojatnije zbog ovih prijava dobiti otkaz), d) na ODO zbog utaje poreza.

 

Moj savjet mu je u tom slučaju da ode osobno na sve inspekcije, objasni situaciju koju ne želi trpjeti, te zamoli da mu se sačuva identitet na što ima po Zakonu o obavljanju inspekcijskog nadzora puno pravo (možda sam fulao u nazivu zakona, unaprijed mi oprostite). Možda uspije spametiti poslodavca i sačuvati posao. NIkad se ne zna. Ali, u ovom slučaju se ne radi o bajci nego o stvarnosti.

 

I slažem se s mišljenjem da poslodavca treba spustiti na zemlju. Pa makar bio i malen. Jednom će netko naći hrabrosti i dokaze i za one velike. Lijepi pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
Moj poslodavac,inače ugostiteljski obrtnik,na očigled svih gostiju i djelatnika svako jutro od 6-9sati,ne izdaje račune,te isto naređuje svojim djelatnicima.Nakon što se napravi poprilična prodaja kava,on lijepo izvadi novce iz kase i spremi u džep.Naravno,kako bi prijavio manji promet te platio manji porez.Kome ga prijaviti?Kakve su kazne za takva djela?

 

da tvoj poslodavac ne krade,nebi imao tebi za placu,sebi i obitelji za kruh,nameti su preveliki da bi bilo sve po ps,opet novac koji je utajio i dalje ce ic u optjecaj,politicari editirao moderator od novca poreznih obveznika trose kokain,kupuju vozila,povecavaju editirao moderator, a politicarke idu na korekciju razvaljene editirao moderator, piju buteljepo1000 kn.....itd...samo budale su prepostene!!!:zli:

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija