Jump to content

pitanje


miska007

Preporučene objave

kupila sam stariju kuču ali pored nje je nekakav put kroz koji prolaze vozilima susjedi, tj. sve je to na mojoj čestici ,znači prolaze kroz moje dvorište. put nije nigdje octrtani.. znači ja imam dvorište i kuču. e sad zanima me sljedeče ,htjela bi se ograditi i kuču dograditi.... ali pitanje je sad ovog puta kojeg susjedi koriste po mom dvorištu... dali se ja moram negdje javiti da to rasčistimo ili se mogu slobodno ograditi, jer imam malu djecu a javna cest je odma pored te se i radi sigurnosti djece moram ograditi.. zahvaljujem na odg!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Glavonje promjenile naziv ulice iz PP dobio poziv da se javim u postaju u roku 15 dana sa dvije slike i 48,50 kuna u đepu.

Netko me preselio bez mog znanja na drugu adresu.

Ovdje živim 30 god. osobna mi vredi do 2014.Iz inata nebi se niti javljao u PP dali mi sljedi u tom slučaju nekakva kazna?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Glavonje promjenile naziv ulice iz PP dobio poziv da se javim u postaju u roku 15 dana sa dvije slike i 48,50 kuna u đepu.

Netko me preselio bez mog znanja na drugu adresu.

Ovdje živim 30 god. osobna mi vredi do 2014.Iz inata nebi se niti javljao u PP dali mi sljedi u tom slučaju nekakva kazna?

Hvala.

 

Da čovjek ne povjeruje! Pročitaj Zakon o prebivalištu i boravištu.

Zašto kazna ako si pred 30 god. sve legalno obavio...(odjavu -prijavu u pp).Nađi potvrdu i priloži.

Osobno sam imao sl. slučaj. Kupio kuću 3 km dalje u susjednom selu prede 25 god....ista Općina i kada su djeca krenula na faks i prijavili boravište u ZG..... upssss " pa vi se vodite na adresi ,,,,, gdije sam i rođen"..Da ne duljim ...našao potvrdu o odjavi i prijavi i sve 5, ali administracija ne radi svoj posao kako treba.

Smiješno, ali žalosno!

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec piše:

Da čovjek ne povjeruje! Pročitaj Zakon o prebivalištu i boravištu. Zašto kazna ako si pred 30 god. sve legalno obavio...(odjavu -prijavu u pp).

 

Prijatelju pročitao sam ga i čini mi se da mogu nadrapat zato pitam a sa druge strane iz INATA ovim GLAVONJAMA nebi se niti javljao u PP.Nekom se k..ac digne promjeni naziv ulice a ti hodaj i plačaj :-D:-D

Legalno obavio pa nisam si sam pravio osobnu koja još uvjek vredi do 2014,ali osobni podaci (SADA)na njoj nisu valjani pošto je ulica dobila drugi naziv,kao da sam se ja preselio u drugu ulicu a ne oni promjenili naziv j.b.ga.

Dali mi mogu poslat kaznu ako budem tero inat snjima???????????? :-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Draganec piše:

Da čovjek ne povjeruje! Pročitaj Zakon o prebivalištu i boravištu. Zašto kazna ako si pred 30 god. sve legalno obavio...(odjavu -prijavu u pp).

 

Prijatelju pročitao sam ga i čini mi se da mogu nadrapat zato pitam a sa druge strane iz INATA ovim GLAVONJAMA nebi se niti javljao u PP.Nekom se k..ac digne promjeni naziv ulice a ti hodaj i plačaj :-D:-D

Legalno obavio pa nisam si sam pravio osobnu koja još uvjek vredi do 2014,ali osobni podaci (SADA)na njoj nisu valjani pošto je ulica dobila drugi naziv,kao da sam se ja preselio u drugu ulicu a ne oni promjenili naziv j.b.ga.

Dali mi mogu poslat kaznu ako budem tero inat snjima???????????? :-x:-x

 

Nastojat ću ti odgovoriti sutra...nisam pametan u vezi toga trenutno, ali probat ću se informirat u upravnim poslovima PP,kolega i kolegicama koji su ostali iza mene u radnom odnosu.

Daj molim te , samo napiši kolika je udaljenost od prijašnjeg prebivališta i sadašnjeg.

Dali se radi možda o drugoj Općini ili Županiji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec piše:

Daj molim te , samo napiši kolika je udaljenost od prijašnjeg prebivališta i sadašnjeg. Dali se radi možda o drugoj Općini ili Županiji?

 

Prijatelju Draganec prebivalište je isto sve ove (30 god.)godine samo je ulica dobila drugi naziv.

Znači zbog promjene naziva ulice ja moram mjenjati sve dokumente.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Draganec piše:

Daj molim te , samo napiši kolika je udaljenost od prijašnjeg prebivališta i sadašnjeg. Dali se radi možda o drugoj Općini ili Županiji?

 

Prijatelju Draganec prebivalište je isto sve ove (30 god.)godine samo je ulica dobila drugi naziv.

Znači zbog promjene naziva ulice ja moram mjenjati sve dokumente.

 

Budi strpljiv! Sutra se čujemo ! Draganec :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Glavonje promjenile naziv ulice iz PP dobio poziv da se javim u postaju u roku 15 dana sa dvije slike i 48,50 kuna u đepu.

Netko me preselio bez mog znanja na drugu adresu.

Ovdje živim 30 god. osobna mi vredi do 2014.Iz inata nebi se niti javljao u PP dali mi sljedi u tom slučaju nekakva kazna?

Hvala.

 

Poštovani kolega grozni!

 

Donošenjem odluke naziva ulice od strane lokalne uprave ili samouprave u drugi naziv, mijenja se i adresa prebivališta.

 

Obzirom da si dobio kako navodiš,poziv iz PP da se javiš u postaju u roku 15 dana sa dvije slike i 48,50kn...oni su postupili po Zakonu o prebivalištu i boravištu. Najvjerojatnije da nisi ti samo dobio poziv, nego i ostali mještani koji ne odgovaraju navedenoj novoj adresi.

 

Međutim, u pozivu bi trebalo pisati " sankcije " u slučaju neodaziva ili realizacije istog. Ako nema sankcija, mirno spavaj i nikom ništa,

 

Moj osobni savjet:

Danas, sutra ishodovanjem potvrde o mjestu prebivališta stajat će ti stara adresa, što bi moglo,a i nebi stvarati komplikacije oko ishodovanja potrebnih dokumenata za nešto....

Stoga smatram da je PP postupila u DOBROJ NAMJERI ne samo prema tebi, nego i prema ostalima stanovnicima koji nisu adekvatno rješili zakonsku dovedenu odluku od strane "glavonja" kako ih ti nazivaš.

 

To je to i pozdrav od Draganca! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani, doista hitno trebam pomoć, dakle situacija je ovakva, primala sam stipendiju 10 mjeseci u mjesečnom iznosu od 1000 kn koju sad moram vratiti, roditelji su mi nezaposleni i nemamo primanja, zbog situcije nisma u stanju završiti studij te sam otišla raditi u Ameriku, moje pitanje je mogu li me tužiti zbog nemogućnosti vraćanja stipendije iako više ne živim u Hrvatskoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolje da te novce vratite (i za vas i za roditelje).

 

Situacija se može zakomplicirati, može doći do ovrhe (ne znam pod kojim ste uvjetima primali stipendiju i zašto), međutim premalo ste podataka napisali, ali može biti svašta i još se tu mogu i drastično povećati troškovi..

 

I neke kuće i nekretnine idu na "bubanj" zbog manjih iznosa, pogotovo ako su roditelji imali upetljane svoje prste.

 

O vama ovisi hoćete li ili nećete vratiti novac koji ste dobili, a ako morate vratiti novac, moje je mišljenje da taj novac vratite i, to što prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija