Jump to content

Prekršajni nalog o boravištu


Rokas

Preporučene objave

Poštovanje,

 

molim savjet/info o sljedećem,

 

zaprimio sam prekršajni nalog o prebivalištu/boravištu na adresi na kojoj zaista rijetko boravim.

 

Zakon kaže da je građanin dužan prijaviti boravište ukoliko se zadržava u istom mjestu 30 dana.

 

Zakon je tu nedorečen, stoga me zanima što znači "do 30 dana"?

Uzastopnog boravka ili 30 dana u godini ili nešto treće?

 

Kada je nužno prijaviti boravak, te tko utvrđuje moju prisutnost i kakvim dokazima?

 

Hvala,

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na vaše pitanje je nemoguće odgovoriti ukratko, mogla bi se o tome napisati čitava knjiga.

 

Navedite što tu radite, to vas je zatekao i radi čega, kakvu djelatnost obavljate, imate li problema sa zakonom ili nekakvom dostavom i sve ono što može pomoći da dobijete kvalitetan odgovor.

 

Ukoliko se suzdržavate od takve objave u javnosti, trebat će te odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvenstveno me zanima dio "do 30 dana", mišljenja sam da tu ne bi trebalo biti dvojbe, te da zakon treba biti egzaktan.

 

Naime radi se o stanu u kojem znam boraviti cca 2 puta tjedno, većinom preko radnih dana, vikendi rijeđe. Prilikom incidenta oko buke glasnih susjeda, policija je napravila zapisnik, pri kojem me nije legitimirala, izjavom su uzeli podatke o imenu i prezimenu, nedugo zatim pristigao je prekršajni nalog o boravištu, vjerojatno prilikom provjere mojih podataka kojom je utvrđeno da nisam prijavljen na dotičnoj lokaciji,takodjer netko od susjeda je vjerojatno rekao da sam tu već izvjesno vrijeme, unazad 6mj. To je ukratko to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Susjedi su najpouzdaniji svjedoci, policija sigurno ne dežura ispred te zgrade. Sud će vjerovati iskazu svjedoka susjeda i policajca.

 

Prijavu treba napraviti do 30 dana, nakon toga slijedi kazna.

 

Radi se o lošem zakonu koji pun nedorečenosti, a isti se kao takav godinama koristi za (ne)uređivanje biračkih popisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija