Jump to content

Privremeni boravak


ttiiaa

Preporučene objave

Imam prijatelja iz Brazila koji je ovdje 6 mjeseci te bi sada trebao predati zahtjev za privremeni boravak. Problem je u tome što mislim da nema niti jedan opravdani razlog da mu se odobri privremeni boravak. Nije u mogućnosti raditi niti studirati jer tek uči jezik. Zanima me da li netko zna neki način da se odobri privremeni boravak? (npr. da li može upisati školu stranih jezika, odnosno učenje hrvatskog te to navesti kao razlog). Molim Vas za pomoć kako dobiti taj privremeni boravak. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Zakon o strancima:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_11_130_2600.html

 

Članak 47.

(1) Privremeni boravak odobrava se strancu koji namjerava boraviti ili boravi u Republici Hrvatskoj u svrhu:

1. spajanja obitelji,

2. srednjoškolskog obrazovanja i studiranja,

3. znanstvenog istraživanja,

4. humanitarnog razloga,

5. rada i

6. rada raspoređenog radnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...

Bok

 

Imam jedno pitanje trebam doznati dali mogu opet u Hrvatskoj i dali to moze odma ili nakon nekog vremena?

 

Odnosno imam privremeni boravak vec po drugi put (ovaj na godinu dana) koji istice na 30 maj ali stvar je u tome da ja vec dva mjeseca sam van Hrvatske a tek nazad vracam se upravo na 30tog maja!

 

Znaci zanima me dali je moguce opet produzite privremeni boravak ako nisam aplicirao za to unapred jedan mjesec, ondak dali uopste imam pravo na to posto sam dulje od mjesec dana van, i dali uopste smem uci u Hrvatskoj na 30tog maja no i ostati buduce ne bi imao vremena da predam istog dana potrebne papire za produljivanja privremenog boravka!?

 

Isto dali u slucaju da ne smem uci (odnosno kad se zakonca boravak) dali moram van na tri mjeseca odnosno da sacekam tri mjeseca pa zatim uci opet na tri i tad obnoviti boravak...

 

Hvala Ljepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok

 

Imam jedno pitanje trebam doznati dali mogu opet u Hrvatskoj i dali to moze odma ili nakon nekog vremena?

 

Odnosno imam privremeni boravak vec po drugi put (ovaj na godinu dana) koji istice na 30 maj ali stvar je u tome da ja vec dva mjeseca sam van Hrvatske a tek nazad vracam se upravo na 30tog maja!

 

Znaci zanima me dali je moguce opet produzite privremeni boravak ako nisam aplicirao za to unapred jedan mjesec, ondak dali uopste imam pravo na to posto sam dulje od mjesec dana van, i dali uopste smem uci u Hrvatskoj na 30tog maja no i ostati buduce ne bi imao vremena da predam istog dana potrebne papire za produljivanja privremenog boravka!?

 

Isto dali u slucaju da ne smem uci (odnosno kad se zakonca boravak) dali moram van na tri mjeseca odnosno da sacekam tri mjeseca pa zatim uci opet na tri i tad obnoviti boravak...

 

Hvala Ljepa

 

Misljenja sam da ne mozete aplicirati za produzenje nego cete morati napustiti drzavu i biti van Hr 90 dana te tek po protoku 90 dana mozete doci,prijaviti kratkotrajni boravak i usput paplicirati ponovno za privremeni stim da vam se ove prethodne dvije godine nece uracunati tako da cete ponovno pocinjati ispocetka ukoliko se boravak odobri.

 

Znam par slucajeva gdje su neki bili zakasnili sa podnosenjem zahtjeva za produzenjem (bilo rijec od 15 dana zakasnjenja),zahtjev je bio usvojen ali su morali platiti kaznu u iznosu od 500kn iako su imali opravdan razlog(hospitalizacija).

 

Sto se tice Vaseg slucaja vi ste u prekrsaju jer ste bili van drzave vise od 30 dana jednokratno a da prethodno niste obavijestili mup sto ste bili duzni a upravo je to jedan od razloga zbog kojeg bi u startu mogli dobiti ponistenje.

 

naime,prije je postojala jedna odredba(neznam dali sada postoji vise)di je stranac mogao zamrznuti privremeno svoj boravak na 6 mjeseci najduze ako je imao opravdan razlog(lijecenje u inozemstvu,bolest blizeg clana obitelji).

 

Ako namjervate ponovno zatraziti privremeni boravak,misljenja sam da bi najbolje bilo za Vas da se 30.5 pojavite na mupu i kazete da napustate drzavu a da pritom ne spominjete da ste bili van Hrvatske jer to moze ostati kod njih u evidenciji i onda ce se desiti da ako ponovno nekad zatrazite boravak cesce ce Vas kontrolirati.Moze vam se desiti da Vam dolaze po dva puta mjesecno u provjeru pa cak i cesce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija