Jump to content

vračanje dugova bivšeg supruga


jaca10

Preporučene objave

Večer, prvi puta sam na nekom forumu pa se ispričavam za eventualne pogreške, no trebam savjet pa se obraćam vama nadajući se savjetu. Radi se naime o mojoj obvezi podmirivanja dugova mojeg bivšeg supruga(sporazumni razvod je u toku, čeka se završna rasprava)koje je on ostvario u vrijeme našeg braka. Budući da je posudio neke novce na svoje ime i bez moga znanja koje naravno nije vratio, od druge fizičke osobe, osoba je sada došla tražiti novce od mene. Da li me sudskom tužbom može primorati da vračam dug bivšeg supruga s kojim više ni ne živim u zajednici, niti smo u toku braka stvorili neku zajedničku imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na vašem odgovoru. osoba koja je došla po svoje novce, kako to on kaže, kaže da je podnio sudsku tužbu protiv mene i bivšeg supruga iz osnove što smo tada kada je novac posuđen, ponovo ponavljam bez mog znanja, bili u braku. šta da vam kažem, vraćam dugove koje sam preuzela na sebe da spasim obraz sebe i svoje djece i svaki novi biser ne da me dovodi do ludila, nego nemam povjerenja ni u sve informacije koje sam prikupila kako bi zaštitila djecu i sebe. samo me zanima da li postoji osnov za podizanje tužbe protiv mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bitno je da ne priznaš dugove koje je napravio bivši.

ni rječima ,ni otplatom djela duga,ni potpisom papirakoji bi mogao sadržavati neki oblik priznanja duga .

ako dug priznaž moraš ga i otplatiti .

sve uputi da u sudskom postupku potražuju dug.

a na sudu izjaviti da su to dugovi bivšeg nastali kockom (kartaški ,klađenje)zajam za osobne provode itd.

dug nije korišten za kućanstvo i obitelj.

 

konačno on je još uvjek živ

neka na sudu traži utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija