Jump to content

rječi inspektora protiv rječi iznajmljivača


kekezica

Preporučene objave

prošlo je ljeto i nakon dva mjeseca dođe mi kazna od suda za prekršaj da platim kaznu od 5.000,00 kn jer nisam pustila inspektora u kuću da pregleda knjige o iznamijivanju za turiste, tako glasi nalog.

Često sam se pitala dali je bolje da nemam ovaj jedan apartman, ili da radim kao i ostali bez prijave.

Jedan apatman za četiri osobe , prijavljen uredno ,kao paušalac, i svaku godinu eto ti inspekcije.Uđu, izađu,i tako dvadeset godina, nikada nisam imala problema, do sada.

Ovo ljeto sam imala veliku strku oko bolesti svoga supruga HRVI koji je nakraju ipak prebačen putem hitne službe u bolnicu, jer mi lječnici nisu htjeli doći u posjet zbog prebivališta u drugom gradu.

i baš tada dođe taj nesretni inspektor u kontrolu ,pored svih velikih kuća oko mene sa po 5-10 apartmana ,i traži knjige, ja sam onako sva smušena od briga, rekla da dođe sutra.

to sutra me dočekalo u obliku prekršajnog naloga kao okrivljenicu.

Pitam vas što napraviti moj glas protiv glasa inspektora,on u nalogu tvrdi da sam ga izbacila iz kuće.

Kako se boriti sa lažima ,kako se boriti protiv administracije i sudaca ,kad te već unaprijed proglase krivim.

Previše sam umorna od dokazivanja i spašavanja ,vezano za moga suspruga ,dosta mi je i tog jednog apartmana, sve ću otkazati, treba mi snaga pomalo mi sve izmiće, kao da se borim sa vjetrenjačama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

članak zakona je 33.st.10 Prekršajnog zakona ,na sudu je zaista inspektor bio kao svjedok, a ja kao okrivljenik.

čitala sam zakon o državnom inspektoratu ,ali nije mi jasno da na rječ jednog inspektora , moja rječ ne znaći ništa.

mogli su prije izrečene kazne izvršiti dodatnu provjeru , to je bar lako .

značili to da nikakava isprika ne važi, u određenom momentu, ti si dužan ugostiti inspektora.

to znači da mi neće pomoći ni viši sud ako se budem žalila.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

temeljem članka 230 prekršajnog zakona izdaje

prekršajni nalog

okrivljenica k.m. kriva je što dan 07.07.2011g. nije dozvolila gospodarskom inspektoru obavljanje nadzora u objektu u kojem pruža ugostiteljske usluge smještaja.

čime je počinila prekršaj iz čl.27.st.1.zakona o državnom inspektoratu pa se na temelju članka 61.st.4. istok zakona kažnjava novčanom kaznomo od 5.000,00 kn.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se predstavio kao inspektor i pokazao značku i službenu iskaznicu u crnom kožnom povezu, prekršaj je evidentan.

 

Ako nije ili ako nije imao svu tu opremu tražite suočenje pa neka na sudu pred sucem pokaže kakvu to značku sa kožni povezom ima.

 

Sud ima ovlast okrivljenog kazniti opomenom, jer se kazna ne veća od 5.000 kuna ako je predviđena samo ta novčana kazna smatra prekršajem lakše naravi.

 

Novčana kazna od 5.000 kuna se može i umanjiti na samo 1.700 kuna.

 

Sudu se moraju predati kvalitetni dokazi da bi kazne tako drastično umanjio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija