Jump to content

pritužba na privatni dom za starije


26miha

Preporučene objave

Molim Vas da mi date savjet kome mogu uputiti pisanu pritužbu na rad i postupanje sa štičenicima privatnog doma za starije. Naime radi se o tome da im uskraćuju izlaske iz soba,ne griju cijeli dan, navečer im daju tablete za spavanje jer dežura vlasnik doma i ne želi i nezna postupati sa štičenicima itd i dr. Hvala! Pokušao sam putem inspekcija u Čakovcu i Varaždinu ali nije bilo nikakvih rezultata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

 

Svi privatni Domovi za starije i nemoćne osobe pod ingerencijom su Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi koje im je dalo dozvolu za rad. Napišite dopis sa svim svojim primjedbama i uputite ga na Inspekcijski nadzor u Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi u Zagrebu, načelnica odjela je gđa. Gordana Mustač.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ilirka je napisao:

Poštovani,

 

 

Svi privatni Domovi za starije i nemoćne osobe pod ingerencijom su Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi koje im je dalo dozvolu za rad. Napišite dopis sa svim svojim primjedbama i uputite ga na Inspekcijski nadzor u Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi u Zagrebu, načelnica odjela je gđa. Gordana Mustač.

 

Mozda dobro zvuci, ali stvarnost je nazalost slijedeca:

 

30.03.2009. uputih na navedenu adresu zahtjev za Inspekcijom :tikvan: ;

 

01.05.2010. (rade na neradni dan :-o ?) datirano pismeno stiglo mi je u srpnju (iste godine :-D ) u kojem se navodi da su “inspekciju” proveli “sukladno planu upravnih nadzora za 2010. godinu (tri dana pocetkom veljace 2010., znaci odmah netom i samo 11 mjeseci nakon mog zahtjeva :panika: ) te da tijekom tog njihovog redovnog godisnjeg nadzora ne samo da nisu nasli nikakvih nepravilnosti nego da sam jos i za to sto je npr. postupak trajao 10 puta duze nego sto je to zakonom predvidjeno zapravo ja kriva :rigoleto: - a sve to u predmetu u kojem NIJE napravljeno ni 20% onoga sto i kako nalazu zakonske odredbe!!!

 

LP

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, da..imala sam gori slučaj...

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503343128&forum=30&post_id=251577#forumpost251577

 

 

Ni pored svih materijalnoh dokaza (nalaza liječnika, fotogtafija), kaznena prijava, primjedba na rad zamjenika državnog odvjetnika koji je sam naveo da je osoba predozirana....Ništa nije pomoglo da se počinitelj kazni. odgovor je bio nije kriva, bez objašnjenja. Dakle, prema tome kod nas se starci mogu trovati sasvim legalno....tako kaže pravni sustav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A, gospodine petpetica, pa što da očekujem od ministarstva ako državno odvjetništvo nije ništa učinilo?! Ja sam svoju mamu odmah odvela kući, nakon 24 sata...Dva mjeseca nakon toga izašao je članak na portalu da je iz nekog doma u tom istom mjestu nestala žena. Nakon mjesec dana našli su je mrtvu blizu doma. U tom mjestu ima samo jedan dom tako da sam sigurna da se radi o istom. Pokušala sam pokrenuti i kazneni progon ali nisam mogla jer nisam odvjetnik koji ima punomoć. Mislila sam tako potaknuti istražnog suca da poveže smrt žene s ovim događajem. Nisam to radila da bih tražila oštetu nego da učinim nešto u korist civilizacije. Ali, nakon vidljivo pretencioznih odgovora na kaznenu prijavu i na pritužbu na rad zamjenika državnog odvjetnika, ne očekujem ništa niti od ministarstva. To je nešto kao da Vi kažete nadređenoj osobi da je more plavo a on kaže "nije nego je zeleno, ja znam jer sam šef".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni državno odvjetništvo ni inspekcijske službe raznih ministarstava nisu savršeni, svi oni primaju fiksnu plaću radili ili ne, ali iako su oni onakvi kakvi jesu treba ostati uporan i ustrajan u obrani sebe i svojih.

 

Onom kome se ne radi najmiliji je scenarij kada stranka digne ruke od svega, pokupi se i sebi u bradu opsuje dvije-tri, ali ne treba im pružiti to zadovoljstvo.

 

Državno odvjetništvo uopće nije nadležno za nadzor rada staračkih domova, zahvalite se onome tko vam je savjetovao da se njima obratite. To je pitanje socijalne skrbi, danas je to u ministarstvu zdravstva, pravosuđe s tim nema veze.

 

Starački domovi nisu zatvorske ustanove da nekome zabranjuju izlaske. Nisu ni lječilišta za umobolne, starijoj osobi koja ne zna kuda ide nije niti mjesto u staračkom domu. Odgovornost za smrt te stare odlutale osobe snosi rodbina koja je tu osobu svjesno ostavila na tom mjestu, a ne vlasnik ili osoblje tog doma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija