Jump to content

Obična prijevara


anonimno

Preporučene objave

Za početak:

1. Čini mi se da ovaj slučaj spada pod ovu kategoriju.

2. Svjestan sam da ima i važnijih slučajeva od moga, ali svatko ima pravo na pravo!!

 

Nedavno sam preko oglasnika našao polovan mobitel po povoljnoj cijeni - pošto sam ja u Splitu, a osoba koja je trebala prodati mobitel u Zagrebu, dogovorili smo se da ja unaprijed uplatim novac - te da nakon uplate, osoba pošalje mobitel dostavnom službom.

Međutim nakon određenog vremena shvatio sam da od mobitela neće biti ništa - te da osoba ne namjerava vratiti novac. Radi se o cca 1000kn.

Priznajem - moja je greška što sam platio unaprijed.

Imam ime i prezime osobe, broj mobitela, te adresu od roditelja osobe (provjereno), ali ne i njegovu - povremeno se i čujemo preko mobitela, ali nudi samo obečanja, da će novac vratiti.

Što učiniti?

Unaprijed hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnijeti kaznenu prijavu protiv ovoga za kaz. djelo prijevare..

ali, kako se radi o iznosu ispod 1000 kuna, radi se o sitnom djelu prijevare za koje se progon poduzima privatnom tuzbom..

u taj iznos racuna se novac dan bas za kupovinu mobitela, ne i troskovi koje ste imali..

u svakom slučaju, ako želite ići do kraja, uzmite odvjetnika koji će vam odraditi što treba, ali prethodno izračunajte da li vam se to financijski isplati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija