Jump to content

Zatvoren obrt - kamate i dalje idu


dotexe

Preporučene objave

Pozdrav drustvo,

molim pomoc. Naime, obrt je bio u blokadi od kraja prosle godine, sad je to godina dana. Htjeli smo odmah zatvoriti jer smo pretpostavljali da se necemo izvuci ali nas je knjigovdja savjetovao da pricekamo. Tako se sad dug prema drzavi (pdv, dobit, zdravstveno, mirovinsko) popeo na oko 200 000 kuna. Nedavno smo ga zatvorili. Moje pitanje je kako zaustaviti rast kamata na dug. Ako se dogovorimo na obrocnu otplatu od cca 2000 kn mjesecno, necemo stici otplacivati ni kamatu a kamoli glavnicu. Kako stati tome na kraj, citajuci slicne teme na forumu zakljucih da se moze cekati zastara, ali do zastare se dug i dalje gomila. I kako sprijeciti mjere koje prekidaju zastaru. Obrt je otvoren na supruga koji nema nikakve imovine, hoce li se drzava pokusati naplatiti od mene. Imamo volju otplatiti dug ali ovi uvjeti su grozni, banke imaju manju kamatu nego drzava, ali nemamo uvjete za neki kredit da to platimo. Nakon zatvaranja obrta nismo dobili nikakvu obavijest o ovrsi ili slicno, ne znam dal da sutimo i cekamo zastaru ili da sami od sebe otplacujemo malo po malo. Moze li HZMO otpisati neplacena davanja i upisati staz sa datumom zadnjih placenih doprinosa? Totalno me zbunjuje ova situacija pa se nadam da cete mi uspjeti pomoci.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Nemojte nipošto uzimati kredit od banke, njihovo potraživanje ne zastarijeva. Ono od strane države zastarijeva za 3 godine, a apsolutna zastara je 6 godina.

 

Ako dužnik prema vašem iskazu nema nikakvu imovinu, samo neka bude strpljiv i pričeka da rok zastare prođe.

 

Država mu ne može ništa, banku zaobilaziti kao vraga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako dužnik nema imovine država se nemože naplatiti

osim iz inmovine bračnog partnera ako je ta imovina bračna stečevina (stečena u braku).

drđava će se potruditi da dokaže da je imovina koju posjedujete bračna stečevina .

 

kamate za dug državi su 12%/g na glavocu od 200.000,00 kuna to je oko 25.000,00 kuna više za svaku godinu.

kamate banka su manje (oko 8% godišnje )ali banka traži jamce ili hipoteku na nekrtninu.

 

bračni partner koji posjeduje imovinu trebao bi sud podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine .

dogovorite se da je neki stari auto bračna stečevina i neke stvari u kućanstvu koje ne podliježu ovrsi.

porezna nemože osporavati sudsku odluku .

 

i čekajte zastaru potraživanja .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radije se formalno razvedite od muža nego da uzimate kredit. Na taj način spasiti ćete i sebe i njega od ekonomskog ropstva i neotplativog duga. Ponavljam čak i u slučaju da država u roku 3 godine pokrene ovršni postupak nakon 6 godina nastupa apsolutna zastara potraživanja i vaš muž će biti u potpunosti slobodan od duga i pripadajućih kamata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija